Beclea

Ceata spate

17 posts in this topic

Buna seara , am schimbat azi releul din portbagaj de ceata spate si nu se aprinde , sigurant este buna , becul la fel , in bord se aprinde martorul dar imi da eroare pe display ca si cand becul ar fi ars , mentionez ca releul nu se aude cupland , l-am inversat cu cel de frana si nimic.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Esti sigur ca releul schimbat este bun,daca spui ca nici nu se aude cupland?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , l-am pus pe frana si merge , am schimbat de pe frana pe ceata si invers , ambele relee functioneaza pe frana insa nici unul pe ceata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becurile le-ai schimbat intre ele?Cu cele de frana?

Incearca sa te uiti si la contactii din panou sa vezi daca sunt la locul lor si se ating cu releul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat si cu becurile intre ele , pus si bec nou nimic , contactii nu stiu cum sunt in panou ca am miscat de releu , l-am plimbat sa zic asa in soclu , ma gandesc ar putea sa fie ceva pe Rem sau eroare pe soft ?

Am incercat si cu becurile intre ele , pus si bec nou nimic , contactii nu stiu cum sunt in panou ca am miscat de releu , l-am plimbat sa zic asa in soclu , ma gandesc ar putea sa fie ceva pe Rem sau eroare pe soft ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi ok sa pui VIDA pe ea sa vezi ce zice sau ce nu zice si sa incerci activare de acolo (daca se poate doar pe becul de ceata).

Ia legatura cu Bogdan G ca vad ca esti din Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , dar nu stiu ce ar putea avea din calculator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce sa aiba ? S60-ul nici nu are 13-14 calculatoare, are numai 4 ca Loganu si se repara cu o sarma si un patent . :D

Edited by Bogdan G
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu asta :)) , ma intrebam de ce oare sa nu mearga ceata spate , ca si la frana am scos releul de n ori si cu contacul pus si tot merge , dar ceata e mai hotomana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ai REM-ul defect sau poate scoti alt releu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E releul pe ceata , o sa iau legatura cand pot ajunge pentru o diagnoza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema rezolvata , cand am impins releul am largit un papuc si nu mai facea contact , am scapat ieftin !! Dar dupa faza asta ramaane stocata eroare undeva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramane in REM. Oricum ai eroare stocata pe releul de frana si pe cel de ceata. Dar nu-ti afecteaza cu nimic. La prima diagnoza le stergi si gata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca le-am rezolvat pe aman2 , Domnule Paunionut , cand aveti timp , vreau sa va studiez putin masina ca nu am avut timp saptamana trecuta , hehe , de preferat pe seara sa vad si lupele cum " lucreaza " :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am vedea intr-o seara! Poate la o intalnire, dar e mai greu sa ajung cu Volvou, ca eu vin direct de la munca si ajung cu duba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper odata cu Volvo , ca seara e mai frumos , se vede si bordul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now