Marian Sabou

Interior oglinda

4 posts in this topic

poate sa puna cineva din vida , daca este , ma intereseaza cablurile din interiorul oglinzi , cea care are si senzorul de temperatura exterioara , exista ceva mufe ?

Sau o poza cu o oglinda fara capac...

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Sper sa nu fie prea tarziu...Poza si codurile sunt pentru modelul 2004 ,dar nu cred sa difere,cel putin interioru

Ar putea fi pozitia nr 5A care costa cat un pachet de tigari,dar nu stiu exact ce este...probabil mufa???

Am bagat si un 2006...la fel sunt...am uitat sa mentionez ca am ales oglinda neretractabila electric,si fara iluminare

post-235-0-30687200-1392807652_thumb.jpg

Edited by blueazimut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista mufe in oglinda, mufele sunt dupa fata de usa si de fapt nu sunt mufe ci e o singura mufa verde .

Daca vrei sa inlocuiesti senzorul de temperatura exterioara, trebuie sa scoti fata de usa, desfaci cele 2 fire albe din mufa verde, scoti firele prin oglinda si bagi alt senzor nou cu firele aferente, le bagi inapoi in mufa si gata.

Multi taie firele cand inlocuiesc senzorul si se mira dupa 5-6 luni ca iar nu arata bine temperatura, e normal sa nu arate pt ca intra apa la lipituri si se taie firul .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now