Sign in to follow this  
Followers 0
Jhonny Hsd

Conectare faruri noi

5 posts in this topic

Salut,

Recent mi-am achiziționat un set de faruri pentru volvo s40 an 98, problema este că farurile vechi aveau mufe diferite față de cele noi care sunt de model după 2000, și aș vrea să știu dacă are cineva o schemă de mufare a farurilor noi (4 pini) cu mufele cele vechi ( 3 pini și 2 pini).

P.S. Cel care mi-a dat farurile noi mi-a dat și mufele cu 4 pini numai că nu știu cum să le leg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La farurile vechi ai pe pozitie negru(-) cu galben, pe faza scurta ai negru(-) cu rosu/albastru si faza lunga negru(-) cu rosu/verde.

La farurile noi ai o mufa cu 4 fire: negru(-), roz, alb/albastru si alb/verde. Astfel pozitia e negru-roz, faza scurta e negru-alb/verde si faza lunga negru-alb/albastru.

Sper sa fie aceleasi culori....

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde ai luat farurile? La ce pret? mersi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sectiunea Bursa - Piese auto vei gasi atat la Cipilika, care dezmembreaza numai masini S40, V40 1998-2004, cat si la MarianBr care are 2 masini la dezmembrat. Eu le-am cumparat de la Marian, si sunt impecabile, la pret ok. Ca si preturi sunt sub ceea ce gasesti pe piata de dezmembrari....si negociabile, amandoi sunt baieti seriosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0