Jan_s80

Navigatie s80

13 posts in this topic

Se poate monta navigatie pe o masina care nu a avut de fabrica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si tie.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ca da .Se cumpara si se monteaza in parbriz cu suportul aferent daca asta doreai sa afli. :smile:

Da se poate si OEM.Daca doresti atunci trebuie sa vezi cit face masina ca si pret ca mai apoi sa iti calculezi noua investitie sa merite efortul financiar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

janeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

daca tu vrei se poate

bani sa ai ca in rest totul se rezolva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretic se poate, practic nu a făcut nimeni, pt că softul este o căruţă de bani si utilitatea navigaţiei este zero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci renunt la idea de una oem.Ma gandesc sa iau una dedicata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor,

Am si eu nevoie de ajutorul dvs. GPS-ul de pe masina mea nu are update la harta pe Romania. Sunt doar câteva state in care funcționează. Ce să fac in situația aceasta? Am încercat pe site-ul celor de la Volvo, dar nici un răspuns pana acum.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sunat la numerele lor de telefon, sau cum ai incercat? Si la care Volvo, ca exista si VolvoTruck si Volvo Penta si cine stie cate or mai fi...

In plus, problema e larg dezbatuta pe forumul acesta, asa ca incearca un search.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius-Daniel,

Am intrat pe un site de la volvo in care cereau VIN-ul ca sa poata actualiza hartile, numai ca nu a mers inregistrarea. Le-am trimis un mesaj si au zis ca ma vor contacta. O sa revin cu detalii.

ZI buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,

Pentru hartile noi si software-ul de GPS trebue sa fie up-to date, cel mai simplu si sigur este sa te duci/ suni la o reprezentanta volvo si cei de acolo o sa poata sa-ti zica care este harta ceea mai noua pentru masina ta si probabil si cat costa.

Daca ai intrat pe site-ul navteq pentru volvo acolo arata variantele cele mai noi de harta si jos scrie ca da dorest sa-l achizitionezi sa contactezi dealerul volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos, Junior. O sa sun maine la Bucuresti.

Respect si seara buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara sa stiu, la S80 din 2011, hartile sunt pe dvd-uri. Am cumparat hartile si am rezolvat problema. Seara buna tuturor!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now