6 posts in this topic

Buna!

Dupa cum vedeti, sunt nou, deace am nevoie de ajutorul vostru.

Un prieten mi-a facut cadou anvelope aproape noi pe 15, deoarece el a trecut pe 16.

Problema e ca e el avea pe fata 195/65/15 si 205/60/15 pe spate. Oare le pot monta pe volvo v40 in formatul asta?

Anul trecut am avut 4 anvelope noi 195/65/15 si am fost nevoit sa le vand, deoarece pe spate im atingeau la gropi sau denivelari :( Pe fata nu era problema, dar oare cum se va comporta daca pun 205/60/15 pe spate, mai ales ca pe fata vor fi 195/65/15? Orice ajutor e binevenit si va multumesc anticipat.

P.S: daca gasesc o solutie sa le montez pe astea, atunci nu as mai da bani sa imi cumpar altele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit !Din pacate nu este legal sa mergi cu astfel de anvelope si in afara de asta,sunt prea inalte.

Poti pune :185 65 r15,195 60 r 15 , 205 50 r15 sau 205 55 r15.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am testat vreo 60 de km marimea 205/60/15 pe toate rotiile.

Mi s-au parut foarte confortabile si nu am avut probleme la denivelari sau gropi(20 de km au fost pe drum de tara).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am 205/60/15. Nu ating si se comporta foarte bine. Nu e trecuta dimensiunea pe carte, ar trebui 195/60/15 dar chiar daca te opreste politia pe certificatul nou nu e trecuta dimensiunea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicio problema,sunt trecute pe cartea masinii (CIV) la care politia are acces la orice ora,asa ca daca vrea sa te arda,te arde.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now