nionut76

World record volvo parade

7 posts in this topic

WORLD RECORD VOLVO PARADE

In 2010 570 Volvos established the Guinness World Record for a "Paradzie Volvo" in Katowice, Poland.

PART 1:

PART 2:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este perfect normal, in Polonia e foarte apreciata si raspandita marca Volvo, ca idee pe un site de vanzari auto sunt peste 5000 masini Volvo de vanzare vs 200 masini Volvo pe acelasi site in editie mioritica .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar "editia mioritica" se mandreste cu...2 forumuri. :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polonezii au vreo 5 forumuri de volvo, oricum nu vad legatura dintre nr de forumuri si ceea ce se face in PL vs ceea ce nu se face in RO .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos ..Ca si efect este ceva naucitor, acest rulaj(cam repejor)de sute de maisni fiecare cu istoria sa ,tehnologia sa incit te duce cu gindul la niste etape ale automobilului Volvo ,in care unii nu erau nascuti ,cind acestea faceau fie istorie fie primii "pasi" pe autostrazile lumii.

Pina si masina care "ajuta" oamenii pe ultimul drum au avut. :smile:

Offtopic...Pt o eventuala parada la noi ,lasind la o parte aspecte de organizare ,sponsori etc ,eu cred ca masini cu piese originale ,km reali si fara bricolaje AM ,"tunning", ingrijite , carte de service .etc. nu s-ar gasi multe.Fiind vba de record G.Book exista o rigoare.Asa ma gindesc ..

.In opinia mea omologarea .vizionarea lor s-ar face de catre ACR initial si dupa aceea ,asa ca nu as fi prea sigur ca s-ar stringe multe maisni pe toata gama Volvo dintr- un total de X masini Volvo.Exista oare ,un nr de 5ooo turisme in tara ,posibile bijuterii din care s-ar putea face o selectie?!!!! :nono:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si uite asa am dat cu maturica la tot off-topicul.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now