flosideea

Termometru exterior

6 posts in this topic

Buna ziua,încep cu o mare dezamagire s'a desființat reprezentanta Volvo din Brașov si m o problemacu termometrul exterior care indica fie temperatura de -40 grade fie corect.problema este ca nu știu unde este senzorul si ce ar trebui sa ii ac?trebuie schimbat ,reparat si unde găsesc asemenea senzor?multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deschizi capota, te uiti in dreapta in bara cam pe langa claxon si il gasesti, pozele din link-ul al doilea sunt edificatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Vezi ca echipa de la reprezentanta s-a mutat in Harman sau Prejmer, nu stiu exact...

Ia legatura cu @horica85 sau @blackhole, aici pe forum pt detalii!

Din descrierea ta, informatia senzorului pare sa fie viciata de o mufa/contact imperfect.

Bafta, avx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi dar nu am înțeles nimic

Nu te supara, dar daca din link-urile puse de mine, nu intelegi nimic, este cazul sa mergi la un service, pentru ca esti depasit de situatie. In al doilea link, in a doua poza se vede clar: trager, claxon, radiator si un senzor. Daca ai idee unde sunt situate aceste componente la masina, ai sanse sa cureti singur sau sa schimbi senzorul. Daca nu intelegi nimic, mergi la un service!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now