Claudiu T

DVD GPS 2014

7 posts in this topic

Salutare!

Nu stiu daca s-a discutat sau nu problema, dar vad ca acum o luna au aparut DVD-uri noi pentru navigatie.

Pentru modelele:

C30 MY 2007 - 2012

C70 MY 2007 - 2013

S40 MY 2007 - 2012

V50 MY 2007 - 2012

XC90 MY 2006 -

ADMIN EDIT: Din pacate acest tip de link-uri nu pot fi facute publice pe forum. Daca cine are nevoie de detalii suplimentare va rog sa intrebati autorul topicului prin PM.

Eu voi detalia in romana:

DVD-urile sunt doua la numar si ar fi preferabil sa fie scrise amandoua pe DL (Double Layer), am citit aici ca DL e citit mai bine de catre DVD player-ul din masina.

ADMIN EDIT: Linkuri sterse.

Ele contin urmatoarele tari:

Albania, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Macedonia (F.Y.R.O.M), Moldova, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom

Luati frumos si descarcati de acolo imaginile virtuale ale DVD-urilor. Dupa descarcare, gasiti doua DL de calitate si pe ele cu ajutorul ImgBurn "ardeti" imaginile pe ele la viteza cea mai MICA!!!

Link download ImgBurn: http://www.softpedia...g/ImgBurn.shtml

Timpul total aprox. 190 min.

1. Introduceti primul DVD in unitate si asteptati aprox. 3 ore.

2. Introduceti DVD-ul numarul 2 si asteptati ...

3. La final introduceti iarasi DVD-ul 1 si gata!

Sfat: in timpul instalarii conduceti masina sau puneti un incarcator pe baterie! NU lasati sa lucreze doar din baterie ca e foarte posibil sa o descarce!!!

Multumiri lui Chinchin2014 de la gpsunderground!

PS: eu acum descarc DVD-urile, instalarea o voi face cand ajung in Romania, adica peste 5 saptamani. De pe forumul mai sus mentionat se pare ca majoritatea au reusit sa instaleze, si dupa ce au intampinat mici dificultati au reusit sa termine cu bine.

Daca cineva face treaba asta inaintea mea, astept cu nerabdare sa aflu daca a reusit!

Spor la treaba!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)) Dati PM si va ajut cum pot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu postul asta de mai jos cum ramane ? Când esti consecvent cu principiile?

Citat din topicul "spargeri apartament" :

...Sistem de rahat in tara asta, oricum! Hotii se plimba liberi iar cei care isi fac dreptate singuri fac ani de puscarie...Daca mie imi trage unul linii pe masina cu cheia si il prind si ii rup oasele, eu sunt inculpat pentru vatamare corporala si nu mai stiu ce puii mei. Daca il dau la politie scapa POATE cu o amenda.

Edited by mariusdaniel
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic: Eu nu m-am pus sa vand pe bani software si mai stiu eu ce. Doar am pus un topic care ar putea sa ii ajute pe unii tinand cont ca multi nu gasesc in zona lor pe cineva care sa ii ajute. Iar pana ieri si eu eram habarnist la treaba cu GPS-ul (nu stiam ca se fac update-uri in fiecare an, ca sunt pe modele etc.). Masina mea mi-a fost data fara DVD-uri pentru navi si internetul este cea mai rapida sursa de informatii in ziua de azi.

Nu am furat nimic de la nimeni, dar sa inteleg ca sunt de vina ca cei de la marile corporatii pierd cativa amarati de dolari pentru ca eu nu cumpar DVD de la ei si mi le fac singur si in modul asta poate mai ajut pe cineva care are nevoie de chestia asta, pe gratis? Daca s-ar respecta cu adevarat valorile si principiile umane, atunci DVD-urile pentru navi s-ar da gratis daca stai sa te gandesti cate zeci de mii de euro dai pe masina...

Banii nu cad din cer la toata lumea, cel putin nu la mine, asa ca daca pot sa scutesc (nu sa iau de la altii, ci doar sa nu cheltuiesc) 20 euro de exemplu, de ce sa nu fac asta? Eu zic ca e dreptul meu de fiinta umana sa am la dispozitie ceea ce am nevioe pentru un trai linistit. Asta ar trebui sa fie o lege: "Omul sa aiba tot ce are nevoie, nu tot ce vrea!"

Eu doar incerc sa imi fac dreptate singur intr-o lume in care ma simt nedreptatit de cei care considera ca totul se bazeaza pe bani!

Si vreau sa fiu de ajutor si altora, pentru ca asta inseamna sa fii om: sa iti ajuti aproapele. Nu sa il chelesti de bani pentru orice rahatel pe care creierul uman il detecteaza ca fiind "valoros".

Edited by Claudiu T
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E greu sa judeci tu compania care a facut softul de navigatie si sa spui ca ar trebui sa fie gratis. Daca ai lucra la acea companie, nu ai mai gandi asa. daca ai fi asociat acolo, ai chema si un avocat de drepturi de autor in ajutor.

Ceea ce a vrut sa sublinieze admin-ul a fost doar faptul ca, potrivit Regulamentului Volvo-Club România, acest gen de postari e interzis.

In rest, tu poti face orice doresti, sa ajuti pe altii si pe tine, dar fara a pune in pericol acest site. Atat si nimic mai mult.

Ai gasit un link potential valoros pentru tine si pentru altii? Perfect. Foloseste-l, suna-ti prietenii, fa ce doresti, dar nu difuza ce nu trebuie difuzat aici.

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, am inteles. Deci fara link-uri care contin surse nelicentiate. Asta trebuia sa imi spui de la inceput :) (Cred ca sigur scrie in regulament, am citit, am uitat...Scuze)

Sunt nou aici, mai am de invatat si mai gresesc, scuze!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now