Guest cristinicola

Cristi Nicola

23 posts in this topic

  Salutari tuturor posesorilor de Volvo si nu numai, chiar si pe cei ce iubesc aceasta marca, dar ... nu si-o pot permite (pana nu demult m-am aflat si eu in postura asta).

  Din decembrie 2007 am onoarea sa ma aflu printre acei fericiti care au in proprietate un Volvo. Al meu: S40, 1.6D, model 2008, echipare Momentum + pachet R-design. Pana acum am 19.000 km parcursi cu ea si nu pot spune decat ca E O MASINA EXCELENTA, in general vorbind, pt ca mai sunt mici "bubite" pe care orice masina sunt sigur ca le are, dar care pot fi trecute cu vederea atunci cand privesti masina in ansamblu.

  Cam atat pt "Hai sa ne cunoastem!". Restul ... pe parcurs.

  Sa ne auzim cu bine.

post-0-12877847273083_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi!

Iti doresc multi km fara probleme alaturi de bijuteria ta!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi.

Frumoasa masina,.. sa o stapanesti sanatos fara incidente. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Splendida mashinutza Multzi KM shi Putzine Gropi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masinutza  :wow:  Sute de mii de km alaturi de Frumoasa ta S40!! E deosebita!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit!

dapai care s bubitele?

ca si eu am gasit cateva la modelul asta?

sa vedem daca s aceleasi sau sunt numai puncte de vedere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, pentru ´´bubitele´´ pe care le-ati gasit voi la noul S40 consultati...un dermatolog  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Pana acum 4 zile, am fost fericitul posesor al unui S40, 1.6D, model 2008, echipare Momentum + pachet R-design. Spun ca am fost pt ca ... nu mai sunt. Vineri, 06.06.2008, am avut un accident cu masina la 25 km de Bacau iar acum masina este ... varza. Un incepator a pierdut controlul directiei si a intrat direct in mine, m-a aruncat intr-un sant si apoi m-am rasturnat. Cum spuneam, masina e terminata, cei de la asigurari mi-au spus ca nu se mai poate repara si ca trebuie schimbata. Ceea ce e bine in toata intamplarea asta e ca eu si sotia, pasager in dreapta, am scapat doar cu 2-3 vanatai si sperietura de rigoare. Noroc ca era Volvo, ca altfel ... nu stiu daca mai puteam scrie acum mesajul asta.

Dar, dupa ce se va termina toata povestea cu asigurarea, va dati seama ca tot la Volvo ma opresc, doar ca acum o sa imi iau motorul 2.0D, in rest la fel.

In incheiere, aveti grija fratilor cum conduceti, si nu numai voi, chiar si la ceilalti conducatori auto, pt ca vi se poate intampla si voia ceea ce am patit eu, fara sa aveti nicio vina.

In rest, sa ne auzim cu bine.

post-0-12877848367328_thumb.jpg

post-0-12877848368151_thumb.jpg

post-0-12877848369233_thumb.jpg

post-0-12877848397161_thumb.jpg

post-0-12877848398149_thumb.jpg

post-0-12877848399021_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal imi pare rau pt pierderea suferita dar esti foarte norocos ca esti intreg si iti doresc mult noroc cu masina noua pe care o iei

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ca sinteti intregi.

nu stiu cum era s40 1.6d dar eu sint f.f. multumit de al meu 2.0d.

succes cu asigurarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow ! Bine ca sinteti sanatosi, asta e cel mai important. Fiarele sint consumabile, noi nu ! Iti doresc multa bafta in alegerea noului Volvo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regret nespus...!! Dar Slava Domnului, ca ati scapat cu bine!! Si Loganul care te-a accidentat e distrus. Pasagerii din Logan au scapat tot asa de usor ca si voi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca si ceilalti si eu ma bucur ca sunteti bine! Fiarele....... da-le incolo se fac sau nu ,oricum nu conteaza, mult succes in noua alegere!calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine cand totul se termina cu bine...cel care a pierdut controlul masinii si a intrat in voi ce a patit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne Ajuta Bine ca sunteti voi in regula, in rest numai fiare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu pot sa zic nimic altceva, decat ca va doresc, tzie si sotziei tale, sa trecetzi cat mai ushor peste acest eveniment (ca pana la urma, accidentele, sunt niste evenimente care nu ies foarte ushor din minte)

Incredibil nici un geam spart...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curaj Cristi...important este ca ati scapat sanatosi!Masina se face...septembrie anul trecut am patit-o si eu si stiu care e senzatia.....viata merge inainte si totul se va rezolva!Toate bune1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare din nou.

Dupa accidentul din iunie (a se vedea pozele atasate), nu se putea sa raman fara masina, asa ca am facut comanda ... de un alt Volvo. Care ... A VENIT!!! E cam la fel ca prima: 1.6D, R-Design, doar ca acum e cu echipare Summum, deci better. Cunoscatorii stiu despre ce e vb, asa ca nu mai continui pe tema asta.

Legat de accident, abia acum 1 sapt. (au trecut 2 luni jumate) am primit de la asigurator instiintarea ca s-a gasit cumparator la epava (care dadea doar 4000 euro, desi eu cred ca facea ceva mai mult, dar probabil au fost ceva interese la mijloc) si am cumparat-o eu la 4100 euro (am si vandut-o deja unui prieten) si abia acum incep procedurile de transfer de bani (de la asigurator la leasing si de la leasing la mine). Sper ca din toata afacerea sa nu ies foarte sifonat, adica sa trebuiasca sa mai dau eu bani din buzunar sa acopar costurile masinii. Iar daca totusi o sa iasa urat pt mine, sunt hotarat sa dau pe cineva in judecata (asigurator, leasing, individul care m-a lovit, Basescu, nu stiu inca, o sa vad). Va mai tin la curent cu mersul lucrurilor.

In rest, sa ne auzim cu bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa ai mai mult cu noua masina.Cat despre restu' ,sa dea Dumnezeu sa gasesti o rezolvare echitabila!

In rest,numai bine!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma doare sufletul sa vad un Volvo asa dar si-a facut treaba si nu ati iesit ,cred, sifonati din ea mai ales ca vad si cortina deschisa.

Unde aveai asigurarea?

Allianz are program de achizitionare a epavei in regim propriu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor, crede-ma ca si pe mine m-a durut rau de tot cand l-am vazut cum arata (dupa accident), mai ales ca de cand am deschis ochii si am vazut masinile circuland pe strazi mi-am dorit un Volvo. Nu BMW, nu Mercedes sau alta marca "fensi trendi", pur si simplu un Volvo. Dar cred ca asta a simtit-o si o simte orice posesor de Volvo. In fine.

Da, si-a facut treaba si chiar foarte bine. Singurele "semne" ale accidentului au fost: eu o vanataie la mana stanga (airbag-ul din scaun) iar sotia o vanataie mica la un genunchi si un cucui in cap (asta e de la cazatura de dupa accident, ca doar am ramas cu rotile in sus, si cum trebuia sa revenim cu picioarele pe pamant, cand si-a dat drumul la centura, a picat ... in cap :) ). Deci da (un DA convins) si-a facut treaba.

Asigurarea era la Asiban. Sfatul meu (acum as putea scrie un intreg roman pe tema Asiban, dar nu e topicul potrivit) este sa evitati pe cat posibil Asiban. Cel putin eu o sa-l evit pe viitor. Pe mine m-au taraganat si amanat si intors dosarul si si si ... Deci evitati daca puteti. Acum asigurarea o am am la Omniasig si sper sa: 1. nu am ABSOLUT NICIO PROBLEMA cu noul Volvo; 2. daca totusi o sa am, sa nu-mi faca si astia figuri ca cei de la Asiban.

Momentan nu fac nimic altceva decat sa ma bucur de noua mea masinuta  :thumbsup2: si incerc sa trec peste "groaznicul".

Salutare si ne mai "auzim".

Share this post


Link to post
Share on other sites

BINE CA ATI SCAPAT INTREGI SI SANATOSI ! RESTUL.........FIARE ! NORMAL CA-MI PARE RAU.........BRRRRRRRRRRRRRR ! CRED CA A FOST INGROZITOR......

ACUM , SUCCES CU NOUA MASINUTA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now