Guest budulan

Momente infricosatoare pt. un sofer care trece peste o pata de ulei

10 posts in this topic

Eu m-am speriat si m-ai tare,mai ales ca in urma cu vreo 3 ani,am trecut printr-o asemenea situatie,pasager fiind(in dreapta).Diferenta este ca masina in care ma aflam sa oprit intr-un gard de beton(mutandu-l din fundatie cu ~40cm) si la 10 cm de un stalp.

A fost o experienta urata,prin care va doresc sa nu treceti NICIODATA...  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresionanta reactia prompta a soferului... Cred ca daca eram in situatia lui, gardu' era al meu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca in situatii de genul asta ESP-ul nu te mai salveaza, sau interventia lui nu are nici un efect ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca avea ESP dar sange race in mod sigur a avut :). Daca asculti si melodia care ii mergea la CD o sa vezi ca omul chiar are sange de reptila  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un Audi din 2000-2003, cu motor in V (parca asa se aude), deci ar trebui sa aiba ESP. Si cred ca a intrat, franand spate stanga dupa aceea dreapta ambele roti si asa mai departe. Eu zic ca l-a tinut pe traiectorie si ESP-ul, nu a fost doar meritul lui :)

Oricum, terifiant.

Am patit-o si eu pe Posada, chiar in curba aia stransa de la Muzeul de vanatoare, insa am avut viteza mica si am redresat-o. Senzatia este nasoala rau, pierzi pt. un moment COMPLET cea mai mica forma de aderenta... Ii explodase motorul unui tir chiar acolo, si nimeni nu a dat cu ceva antiderapant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ESP, fara ESP, reactia a fost promta! Jos palaria! Chiar si cu ESP daca te panichezi si te "infigi" in frana si tragi de volan aiurea, aratura este a ta. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi fost regizat derapajul controlat?....acum,cati soferi merg la drum cu camera fixata intre scaunele din spate, ruland asa,doar doar surprind vreo faza demna de memorat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi fost regizat derapajul controlat?....acum,cati soferi merg la drum cu camera fixata intre scaunele din spate, ruland asa,doar doar surprind vreo faza demna de memorat?

La asta m-am gandit si eu, e cam weird, macar daca mai era cu cineva in masina dar e doar el, se vede in retrovizoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca e regie, omul filma de fapt cum mergea el cu viteza pe autostrada. Sunt la moda astfel de filme, e plin youtube-ul de ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now