Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Shpeedy

Emblema spate VOLVO

35 posts in this topic

Am gasit. Cam toti dau varianta de pistol incalzire apoi cu ata rezistenta se baga prin spatele emblemei si se trage. Asta da pe tabla. Pe plastic pot folosi diluanti adeziv?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreti sa prelucrez niste imagini cu diferite lungini intre litere? ... mai apropiate sau mai indepartate :) ... mie spre exemplu mi-ar fi placut sa fie mai apropiate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se face asa, Nionut76.Mergi la un service cu vopsitorie ,deci scule aferente pt asa ceva si cu max 20-30ron ai rezolvat.Decal-ul nou are tot ce trebuie pe el .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ms

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ce distanta este intre literele de pe sigla volvo ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut ne vedem deseara, sunt in galati.

Literele vin deja cu distanta corecta, o sa vezi. Si vb si de cum le dai jos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai, te rog sa ne vedem pe la 18. De la 20.30 sunt invitat undeva. Numarul meu 0751 303373. Cum te eliberezi da/mi un telefon ori un sms.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut ne vedem deseara, sunt in galati.

Literele vin deja cu distanta corecta, o sa vezi. Si vb si de cum le dai jos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine e pe plastic. La voi cred ca e pe tabla. La tabla e mai complicat putin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai tabla, ramane umbra...care dispare la o frecare usoare cu cel mai ieftin polish din Carrefour.

Pe negru.

Sent from my Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mid: nu le-am dat jos ptr ca astept sa se mai incalzeasca afara, ceea ce va recomand si voua. In schimb, la v70, a cazut la un moment dat o litera. Ramane putin murdar in locul cu pricina care iese cu o carpa cu putina benzina/diluant pe o carpa. Nu-mi aduc aminte daca a ramas si o urma pe lac, eu am pus inapoi litera in acelasi loc. In cazul de fata, este foarte posibil sa se vada pe lac ptr ca este normal ca sub litera lacul sa fie neatins fata de restul masinii pe care a batut-o soarele, vantul, apa de la spalatorie. Cum spunea Dinoco, putin polis rezolva problema, numai ca eu recomand unul mai de doamne-ajuta, fie la culoarea vopselei, fie cel universal.

Share this post


Link to post
Share on other sites