zza

Huse Auto V50 2005

22 posts in this topic

Salutare!

Am un interior gri-crem si as vrea sa ii pun nise huse mai inchise la culoare sau chiar negre.

interiorul l-am spalat acum 3 ani vara si am lasat masina cu usile deschize 2-3 zile. vine iarna si mi-e ca le jegaresc mai rau

Vreun sfat pt achizitionare in sensul asta. ma intereseaza niste huse care sa stea cat mai bine pe scaune si cat mai ok la material.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu...Si sor-mea cauta...daca gasesti ceva,da un semn/link sau poze...

Apropo1 :parca scaunele nu au AIRBAG in ele?sau ma insel?

Apropo2: recomand o tapiterie de piele de la dezmembrari...vreo 1200-1300 lei cred ca ajunge,dar face toti bani in ceea ce priveste intretinerea...mai putin faptul ca o sa iti inghete curu pe ele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.huse.ro/main/galeria/30

Aici am facut la 2 masini si au iesit decent pt suma ceruta.Materiale bune,groase si ai o gramada de combinatii

M-a costat cam 280-350 set complet

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca tot se vorbeste de huse ... ati incercat huse cu incalzire ? as dorii sa imi achizitionez asa ceva pt iarna ... deoarece e rece in piele si nu vreu sa fac update la scaune incalzite

oare strica"pielea"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca strica pielea, ca nu este rezistenta direct pe piele. Este material buretos, rezistenta si apoi iar material buretos

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt undeva cristi lasane si noua link ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut la un vecin de-al meu ... dar pe vremea aceea aveam si eu volvo cu scaune incalzite :)))) daca gasesc va las un link , pret , pozee si impresii

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cumparat de la auchan si incalzeste foarte bine ...a costat 49 lei

de aratat arata foarte urat ... oricum iarna e oke , nici jantele de tabla nu sunt frumoase :))

post-3455-0-36702400-1417625945_thumb.jp

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, in legatura cu husele de s40/ v50 , vreau sa imi achizitionez si eu un se de huse, si bineinteles, nu prea am gasit variante, decat aceasta marca si model de huse pentru v50/s40. As vrea niste pareri, sfaturi despre aceste huse, aceasta marca, cei care au avut, sau cunosc marca. Au huse din acestea din piele ecologica, si material, acuma care ar fi mai ok?

Astept sfaturi, pareri, etc... Mersi !!

http://www.motorvip.ro/produs/huse-scaune-auto-imitatie-piele-volvo-v50-set-huse-fata-spate-cod-hsd280

Sau am gasit pe aici, , acest domn mi-a facut o oferta pentru masina mea la huse de 500 de ron fata spate, tot, si a spus ca sunt mai de calitate si alt material si mult mai bune , cica le face pe comanda... are pentru mai mutle masini, aici este linkul cu licitatiile lui , cu huse si asa mai departe... printre care si huse de s40, v50 ...

http://olx.ro/oferte/user/hXEf/

Imi cer scuze pentru post-uri , dar nu m-au lasat sa editez primul post...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ai grija sa ai loc pentru airbag-urile laterale !

E motivul pentru care eu nu comercializez huse de scaune !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu uita te si pe linkul pus de mine mai sus.Sunt din zona ta si poti merge cu masina sa ti le monteze.Daca nu ti convine ti le reface.

Am patit la opel ca aveau croiul prost si pe scaunul sofer era prea scurt materialul pe latime si statea drept si intins in zona lombara.Le am facut film poze le am trimis si or zis sa le trimit inapoi si refac croiul sa se potriveasca. Nu le am mai trimis ca nu arata chiar rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici interior piele complet de piele de V50 cu 150 de euro (este cateva pagini mai departe update de pret)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, multumesc pentru sfaturi, am sa tin cont de ele si am sa ma uit la linkul tau thor4ever, mersi. Si mai asteptam pareri, sfaturi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.Eu mi-am comandat acum 4 ani un set de huse pt.masina de servici

(Nissan Primera) de la XXL Center,o firma de la Tg Mures cred.

Pot sa-ti spun ca le-au facut super misto(i-a cazut fata sefului meu) si toti care

le-au vazut au crezut ca asa era tapiteria masinii,asa de bine se mulau pe scaune si bancheta.

Intradevar au costat vreo citeva milioane bune dar faceau toti banii.Acum cred ca sint acestia

http://husa-auto.ro.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dupa cum spuneam , am incercat varianta cu husele Kegel , pot spune ca nu sunt bune de nimic, nu se potrivesc cum trebuie, nu au decupaje, desi pe site au specificat ca sunt dedicate pentru s40 2004-2010, ceea ce nu este adevarat, pentru care le-am si returnat !

Cea mai buna varianta este cea pe care a spuso thor4ever, adica acele huse care chiar sunt DEDICATE, si se potrivesc la fix la un pret mai mult decat decent, si daca esti din apropiere, ti le si monteaza baieti de acolo !!

Multumesc thor4ever !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cand ti-am zis ca nu comercializez huse pt. ca nu au decupaje, nu am vorbit prostii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puteti incerca si sa le faceti la comanda, cu conditia sa accepte croitorul sa vina la masina si sa masoare precis dimensiunile, sa va alegeti materialul, bineinteles apeland tot la bunavointa si sfatul croitorului, sa alegeti si definiti tipul de prindere, etc.

Se pot face chiar si huse din piele naturala , insa cred ca pretul se situeaza undeva pe la 3-400 Euro pt asa ceva, bani la care e posibil sa gasiti un interior bun la dezmembrari.

Edited by FBogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca firma aia mi le a trimis prin curier, iar la montaj au dat cu oleaca cu virgula si au fost prompti si au zis sa le trimit ca refac croiul. Deci nu ca domnle la noi ii bine si ca nu le ati montat bine.Deci daca mergi cu masina acolo si nu ti convin dupa ce ti le monteaza nu le dai nimic si pa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Am sanse sa gasesc un set de huse decente pt. Volvo V50 la un pret de pana in 200 de lei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este google.Vezi ce zice.

Daca vrei la comanda,dedicate care se potrivesc 99% nu te incadrezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2014 at 7:00 PM, Cristi Muresan said:

post-3455-0-36702400-1417625945_thumb.jp

 

Salutare. Huse de astea cu incalzire cum a postat Cristi Muresan aici pun vreo "presiune" suplimentara pe sistemul electric mai ales in zilele astea super-geroase? Sunt sanse sa se arda ceva pe undeva daca folosesc una sau chiar doua simultan? Si o alta intrebare ar fi, sunt recomandate? Cristi Muresan a zis de bine in postul acela, dar aia era in 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai stiu ce am spus in acel post , dar mie mi s-a ars siguranta de la bricheta de 3 ori (in 2 ani cat am avut masina) odata din cauza husei si de 2 ori din cauza gps-ului ... deci poti folosi linistit una sau chiar 2 huse doar sa ai sigurante de rezerva . 

Si legat de husa magica de la lidl , s-a stricat in aceasi iarna in  care am cumparat-o , cele de la auchan pareau sa tina mai bine , dar erau mai inestetice . Succes! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now