FBogdan

Service Bucuresti - zona Theodor Pallady

10 posts in this topic

Salut!

Am apelat de curand la niste baieti noi, avand o problema cu xenoanele pe masina iar eu fiind total anti-talent pe moment in acest domeniu. Am fost multumit de rezultat si de pretul manoperei.

Baietii sunt tineri, priceputi, caterincosi, se misca repede si curat.

Din ce mi-au spus la fata locului, principala lor activitate se bazeaza pe montaje si service instalatii GPL insa se pricep bine si la instalatii xenon si mecanica.

Am uitat sa-i intreb de testere, dar nu cred ca au ceva dedicat, probabil testere universale, care de multe ori induc in eroare, deci nu stiu daca sa-i recomand pentru diagnoza Volvo.

Totusi, am un prieten cu o Laguna 3 care a facut multe reparatii la mecanica si motorul masinii la ei si e foarte multumit. De la el am primit si eu recomandarea pe care v-o dau si voua.

http://www.service-gpl.ro/

Succes!

Edited by FBogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa astepti macar una-doua luni sa vezi daca supravietuieste motorasul de stergatoare, si abia apoi sa-i recomanzi. Nu de alta, dar sa nu-ti dai singur cu sigla'n cap ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut MC!

Stiu ca s-a mai discutat pe aici pe forum de problema xenoanelor AM care ard motorasul de la stergatoare. In cazul meu, masina e echipata cu instalatie xenon AM de mai bine de 3 ani de zile si nu au fost probleme.

Eu nu merg zilnic cu masina, ci sotia mea. Ea imi semnaleaza problemele pe care le constata (de obicei nu prea le observa, 90% din femei stau prost cu spiritul de observatie).

Interventia la instalatia xenon are deja o saptamana si totul functioneaza momentan foarte bine.

Merci!

B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dea D-zeu sa tina ! La cate probleme am auzit... nu stiam ca o ai de 3 ani, ca nu mai comentam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na belea, ai avut dreptate MC, tocmai ce m-a sunat cumatra sa-mi spuna ca stergatoarele ii merg singure cu motorul oprit si maneta pe pozitia OFF :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) :)) :D

Trebuia sa te duci la firma - omul care ti-a pus xenon acum 3 ani.

Sent from my Nokia 3310i

using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda...

Acum intelegi de ce ti-am zis sa nu faci prea multa valva pana nu esti sigur pe ce ai acolo ? :smile:

Probabil "interventia" a mutat ceva factor limita peste pozitia de "fail"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, service-ul e de kkt, da ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dinoco

Bogdan G acum mai bine de 3 ani, instalatia era luata de la Serban din 23 August. Nu se mai gaseste pe piata, nu o mai aduce.

@MC

Inteleg, dar mai degraba as da vina pe drosere decat pe baietii care au lucrat la montaj. Mi s-au parut destul de migalosi, atenti, au verificat totul cu minutiozitate si se vedea clar ca au experienta cu asa ceva.

Am sunat acum la ei, nu-si explica motivul, au spus ca diseara la 7-8 ma rezolva in parcare la Auchan Vitan.

@Matrixx

Nu as blama baietii, am vazut reparatia la toata instalatia electrica a unui C Klasse care a luat foc facuta de ei....xenoanele sunt o joaca de copii. Eu ma puteam jura ca C - Klasse ala nu va mai functiona niciodata corect dpdv electric.

Edited by FBogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am zis ca e service-ul de kkt :) Am zis ca sa nu ii ridici in slavi pana nu trece un timp. Pot fi migalosi la electrica si sa uite sa-ti stranga o roata ;D

Imi pare rau ca ai patit-o, si eu tot de la Serban am xenoanele, problema e ca nu are treaba manopera cu arsul. It was a disaster waiting to happen....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now