nionut76

Volvo c70 T5

38 posts in this topic

Vezi ca e si pe mobile.de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit cu cei de la Bavaria si mi-au trimis informatii despre masina (mai putin o poza cu motorul)...daca doreste cineva sa vada masina ei sunt dispusi sa o aduca si in Bucuresti

Masina a avut 1 proprietar

post-3416-0-89521400-1422968978_thumb.jppost-3416-0-38309400-1422968985_thumb.jp

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: ceasuri cu alb pe margine, ca cele de mai sus, pentru c30/s40 exista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu zic ca este pentru tine. Perfecta. Motor, putere, design. :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

offtopic: ceasuri cu alb pe margine, ca cele de mai sus, pentru c30/s40 exista?

Banuiesc ca se gasesc de cumparat si le poti schimba la Bogdan. Poti incerca la dezmembrari intai.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Am vorbit cu cei de la Bavaria si mi-au trimis informatii despre masina (mai putin o poza cu motorul)...daca doreste cineva sa vada masina ei sunt dispusi sa o aduca si in Bucuresti

Masina a avut 1 proprietar

post-3416-0-89521400-1422968978_thumb.jppost-3416-0-38309400-1422968985_thumb.jp

Eu zic sa-i chemam la nationala. Asa ne dam cu un T5 pe litoral. Si facem cu schimbul. Cand o cumperi tu, cand o cumpar eu :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa conduc un Volvo perfect te anunt. :)

Sent from my iPad

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica ce? Satira sau cum? "Strugurii e acrii'?

Toata lumea se asteapta sa gaseasca un c70..... de preferinta "brand new" la 2 lei bucata. Si daca se poate, si cu 0 km la bord si eventual sa se inchida portbagajul perfect....cu lufturile de rigoare egale dreapta-stanga.

Propun moderatorilor sa inchida acest topic. In final.....doar nu isi vinde nimeni masina personala in situatia de fata. Sau?.....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapy, daca e de inchis topicul asta decide persoana mea ori cei ce se ocupa cu moderarea. De obicei un topic se inchide daca se incalca anumite reguli ori lumea nu mai comenteaza de luni bune. Nu inteleg, te deranjeaza cu ceva? Topicul a fost facut nu pentru a vinde cineva masina ci ptr ca cineva vrea sa cumpere o masina. De ce nu masina respectiva? Doar ca avea n probleme spuse in primul rand de pret. Stii cumva cu ce se mananca acest model? Acest motor? Daca stii poti da sfaturi, pareri si nicidecum sa ceri inchiderea unui topic doar pe motive ce tin de "asa vreau eu". Si nu se asteapta nimeni sa cumpere un c70 brand new cu 2 lei bucata. Zic eu ca 10.000 euro nu sunt 2 lei bucata. Poate ne lamuresti ce masina conduci tu si in ce sectiune te incadrezi. Poate postezi in sectiunea gresita.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atunci hai sa facem la aceasta rubrica un ghid cu probleme/avantaje/dezavantaje etc ale unui c70.

Vroiam sa spun....de fapt cam asta inteleg eu...ca aici se vind sau se cumpara masini nu se expun unele probleme/defecte de fabricatie.

E adevarat ca atunci cand vrei sa faci o achizitie a unui produs (de orice fel) iti doresti sa fii cat mai bine informat, dar nu te poti astepta ca un produs care are un pret mult sub valoarea lui de piata sa fie impecabil.

In afara de asta masinile din clasa c70 (astea coupe/cabrio) se cumpara mai mult cu sufletul nu din considerente de eficienta sau altceva. Iar daca masina iti place si vrei sa o cumperi da-i bataie...problemele pe care le-ai identificat si altele care este posibil sa mai apara le vei rezolva cu siguranta.

Am cerut sa se inchida pentru ca s-a transformat intr-un ghid de achizitionare a unei masini si nu cred ca este locul lui aici.

Si conduc un Trabant...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa doreasca cineva sa cumpere aceasta masina, se va redeschide.

Pana una-alta, e barbologie in Bursa.

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat in Cafenea si redeschis pentru comentarii la sugestia (multumim) lui VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

C70 T5 2011 are tot cutia automata in 5 trepte, AISIN (ce am si eu pe C30) sau este una mai noua?

Unde pot gasi si eu ce cutie are masina?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate inchide daca si Ionut doreste, am aflat tot ce doream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, se poate inchide.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.