SbT

Duplicat carte service Volvo XC90

13 posts in this topic

Buna ziua,

Am achizionat un Volvo XC90 din 2005 acum 4 ani. Din pacate fostul propietar mi-a spus ca nu gaseste cartea service a masinii. In momentul in care am cumparat masina am verificat la Volvo Brasov masina si aparea la ei in baza de date ca fiind ok. Zilele acestea am vorbit iara cu fostul propietar si tot nu a gasit cartea service, crede ca a pierdut-o. As dori sa stiu cum se poate sa obtin o noua carte service cu tot istoricul care apare in calculator la Volvo.

Va multumesc,

Sebastian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo BV nu mai exista iar bazele de date nu sunt comune, deci nu prea mai ai cum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspuns. Eu ma gandeam ca au o baza de date internationala si ca se poate deoarece din cate am imi aduc aminte cei de la Brasov puteau vedea cand a fost primul propietar din Franta cu ea la service, mi-au spus cand s-a schimbat uleiul, distributia s.a.m.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au inregistrari in baza EU decat pe perioada garantiei, daca clientul vine cu masina la reprezentanta

Sent from my iPad

Au au inregistrari in baza comuna EU pe perioada garantiei, daca clientul vine cu masina la reprezentanta...rog un moderator sa stearga postul #4, multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cunoasteti pe cineva care a lucrat la Primus Brasov? Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai rabdare iti dau cand ajung la masina numele si numerele de tel ale celor de la service IATSA SA Brasov. Nu are legatura cu Primus.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu mai e reprezentanta Volvo la IATSA Brasov, au cum sa verifice ce si cum Volvo related? Acolo e acum Toyota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sunat si la Bucuresti si mi-au spus ca nu au baza de data comuna la fel cum au spus si colegii de pe forum.

@nionut76 - astept nu este graba

@sizan - incerc sa fac rost de numarul unei persoane care a lucrat acolo poate ma poate ajuta. ma gandesc ca nu s-a dat delete la baza de date cand s-a inchis service-ul si nici nu s-au aruncat la gunoi toate documentele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit in caietul meu de service. Poti incerca. f7e5340a8d4b550c7a948bb3e00da546.jpg4c58076778d7fb03d26ac9181eb1c3f1.jpgbe58704e4d8b37e1fe4c984461413917.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu raspunde nimeni. Probabil erau telefonele de la munca si nu le mai foloseste nimeni acuma. Multumesc frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa gasesti persoanele dupa nume. Numerele nu mai sunt valabile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Din pacate cei de la Brasov nu m-au putut ajuta iar cei din Suediu mi-au spus ca nu au o baza de date internationala ca sa stie un istoric al masinii. Din fericire ma ajutat o doamnisoara/doamna de la Volvo Romania (importator) si o sa imi trimita un duplicat cu istoricul masinii cat a fost in garantie si dupa voi "valida" celelalte interventii pe baza facturilor care le am de la IATSA.

Va multumesc pentru ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now