Sign in to follow this  
Followers 0
ovidiuioana

inlocuire rezervor

43 posts in this topic

Uite la asta nu m-am gandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum,serios vorbind o masina mare ca volvo, chiar si v50, merita un rezervor mai mare, mai ales ca nu are un consum tocmai mic... Eram curios sa stiu daca a facut careva modificarea,dar se pare ca nu... Asa ca pe viitor o sa trec la varianta benzina +gpl! Probleme muuult mai mici, si costuri per ansamblu mai mici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 4,5m ti se pare masina mare?Este o masina de maxim o familie cu un copil deci medie.Sunt masini la 4.5m cu mult mai mult spatiu interior.Rezervorul este facut pt dimensiunea ei.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca e berlina cea mai scurta din seria S, tot mi se pare ca are rezervorul mic dar na...

S40 si Toyota Avensis... iar la Avensis cat e de mare si cu rezervorul de 50 litri (sau 55 nu mai stiu exact) parca discrepanta e si mai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Așa.i ,nu.i mare.. Dar nici mică...se apropie de 1500kg! E lunga dar înghesuită. 4,5 m. nu e mult ,eu conduc mașinuța de 19 m! Dar pentru Italia cu ,,potecile''ei e considerată mașina mare! Eu deschisesem acest topic in ideea de a afla dacă s-a făcut vreo modificare la rezervorul v50-ului..c nu e nimeni, topicul se poate Închide !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa il lasi deschis poate odata se incumeta cineva si il schimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...nu as crede!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar tu consideri o masina mare prin masa ei?Poate volvo are sisteme de siguranta pasive/active mai multe de unde si greutatea, sau alte materiale de calitate care o ingreuneaza.Iti dau un exemplu:noua mazda 3 sedan(tre sa ajunga in familie) are 1200kile,extrem de usoara si agila si are acelasi dimensiuni.Dar nu o poti numi masina mica la 4.5m.

Ce treaba are avensisul?este clasa urmatoare si are 4.7m si rezervor de 60l.

S40 este intre auris(50l rezervor) si corolla(55l rezervor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uufff, Thor4ever,întrebarea era simpla: a schimbat cineva rezervorul la v50? Pana acum nici un rasp direct! Concluzia..?;nu se merita...diferența prea mică bătăi de cap prea mari!..Mazda ,toiota sunt mai ușoare,consuma mai puțin...si nu sunt Volvo!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poi pana cand primesti raspunsul la intrebarea ta am zis sa te intretinem putin.Sper ca nu te superi

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai simplu raspuns ar fi canistra :)) (din nefericire)

sa privim si jumatatea plina a paharului , masina e cu 20 kg mai usoara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristi, de ar fi asa usor... Dar exista Cap de Creta, si pe aici, si astia ,,ie prosti" rau.. nu prea au simtul umorului, dar sunt darnici cu bratzari nichelate

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si te aresteaza daca ai o canistra fara bon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thor4ever, nu ma supar, stai linistit..nu sunt inca un bosorog innacrit! Doar sofer innacrit, scarbit... nostalgic dupa Dacia lui tata, care o reparam in spatele blocului... Doamne ce mai urasc tehnologia asta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt centru iei bicigleta :)))

Asa e si prin fr , au niste stradute simpatice , si cu toate astea mama tot v70 vrea :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te referi la: stradutele stramte, piatra cubica, panta, masinile proprietarilor parcate si curbe de iti vezi nr de inmatriculare. Pt asta sunt parcarile si apoi ne folosim picioarele si la mers nu numai la pedale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

In legatura cu capacitatea rezervorului la S60 2004 D5 si S60 2011 Drive in general alimentez 60 +- 4 litri de combustibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pt centru iei bicigleta :)))Asa e si prin fr , au niste stradute simpatice , si cu toate astea mama tot v70 vrea :)))
buuna bici..! Sa vezi ce repede dispare..!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Buna seara,

In legatura cu capacitatea rezervorului la S60 2004 D5 si S60 2011 Drive in general alimentez 60 +- 4 litri de combustibil.

pai la cât costa motorina in Uk, cred si eu!(parca stai in Uk dacă nu m-a înșel)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Te referi la: stradutele stramte, piatra cubica, panta, masinile proprietarilor parcate si curbe de iti vezi nr de inmatriculare. Pt asta sunt parcarile si apoi ne folosim picioarele si la mers nu numai la pedale.
Sa vezi ce frumos e când trebuie sa descarci prin centre di astea! Pentru un amărât de palet trebuie sa te duci cu camionul, ca de..,,așa vrea muschii lor"! Deviem de la topic! Aloooo, nu a schimbat nimeni un rezervor la v50? Hai ,curaj..!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0