dobre2009

Sfaturi achizitionare V50

82 posts in this topic

Waze rulsz

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor! Si eu ma uit dupa un v50 de ceva vreme si tot de ceva vreme va urmaresc postarile :) Daca tot este un subiect deschis cu aceste model nu am sa mai deschid eu atul si am sa va intreb ce parere aveti despre cele doua masini din linkurile de mai jos :

http://www.autovit.ro/volvo-v50-C36569985.html

si

http://www.autovit.ro/volvo-v50-C36681325.html

Sunt ok la pret ? Din poze par ok ..insa ...

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

primul :fie are xenon pus , fie nu are xenon (de fabrica sigur nu are) , si are 110 cp , nu este D2 ci 1.6d (cum scrie si pe spate)

a doua pare a fi mai dotata : cruise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai...

Recomand cu caldura sa ti-o aduci de pe afara, nu ca nu ai putea sa gasesti ceva bun si in Ro, dar esti mai sigur de ce cumperi.

Eventual uite-te si la ce se vinde aici in comunitatea Volvo

Edited by PetrisorGhidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu m-am pacalit din Vitan...cu tot cu carte service...care pana la urma s-a dovedit a fi facuta de vanzator

Share this post


Link to post
Share on other sites

De mentionat , volvo nu are baza de date europeana . Daca e luata din germania (spre ex) nu poti verifica cartea de service decat in germania , aici degeaba intrebi la reprezentanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cu lipsa posibilitatii de verificare mi se pare cea mai cretina situatie pentru o companie de talia Volvo.

Eu pentru a verifica autenticitatea cartii de service a trebuit sa merg la cineva in Germania (ca de acolo am luat masina), in Franta aceasta verificare fiind imposibila

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da,urat din partea lui volvo,iar fara a putea verifica masina ma tem ca voi renunta la achizitionarea uneia..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti cauta la bogdan g , sau sa verifici masina la el .

El aduce masini , si au km reali , preturi oke

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce stiu eu Volvo tine evidenta pe UE a reparatiilor doar la masinile noi si doar pe perioada garantiei (daca utilizatorul doreste sa vina la reprezentanta pentru revizii sau rechemari)..dupa ce masina iese din garantie are istoric la reprezentanta locala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentanta locala inseamna de fapt doar reprezentanta unde au fost efectuate reviziile... iar daca tu vrei sa ai acces la continutul detaliat al operatiunilor efectuate de fostul proprietar la reprezentanta in cauza, ai de achitat o anumita taxa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...pretul ma cam baga in ceata...cam ieftina fata de ce am vazut eu pana acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

:))))

Arata foarte bine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata excelent si referintele sunt f bune

Numa' sa nu fie una dintr-aia "papusa paupsa si la *** matusa!"

Eu unul nu m-as baga la asa ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact...:)

Exact...:)

La descriere zice 2.0D...mai jos 1.6D...nu e decis in privinta motorului...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

84578fd08581746f6cd69ae15f79c20a.jpg

96a7df0909e9419fe2b1b424f15668b1.jpg

113b321ffb5064faa12656c034fd2b66.jpg

Nu stiam ca povestea asta a ajuns si la noi...:))) stiam ca merge prin Belgia..Germania dar nu la noi

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha...

și în pușcărie cum mai este ?

plictiseală mare ?

mai grav este ca astfel de practici au invadat lumea virtuala și nu numai, dar au ajuns pana și la vânzările de animale de companie (caini/pisici)..

Edited by Ygrec
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzeapa 100% nu cumva vrea sa-i trimiti un anticip sau chiar toata suma si iti trimite masina..... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am experienta....acum 4 ani am vrut sa vand un laptop...sa-l trimit in Nigeria..ca banii sunt pe drum :)))....si anunturi cu masini am intalnit multe dar niciodata pe un site romanesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit-o si eu cu un xc60 :)) belgia

Share this post


Link to post
Share on other sites

De amuzament, folosind ip tracker, citind headerul, poti sa vezi de un de a fost trimis mailul...

Edited by PetrisorGhidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu era sa "cumpar" un V50 de la o cucoana tare de treaba care locuia in Grecia si nu se mai intorcea in tara ca acolo a intalnit cei mai primitori oameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dimineata,

Momentan sunt plecat in Anglia si nu am putut raspunde la telefon, deoarece am primit zeci de apeluri zilnic ,si am ramas fara credit pe cartela de Romania,va rog sa imi raspundeti doar daca sunteti cu adevarat interesat si aceptati conditiile prin care eu vreau sa vand masina. Masina se afla in Anglia, eu acum lucrez la metrou si nu pot sa imi iau libere pana nu fac minim 1 an de contract ,imi este greu sa o conduc aici de aceea vreau sa o vand repede ,iar cu acesti bani sa cumpar alta aici cu volan pe dreapta , sa pot sa ma duc zilnic la servici .

Am pierdut deja 2 saptamanii cu alti oameni care au zis ca vin sa o ia personal ,ca trimit pe alcineva ...etc , asa ca va rog sa nu mai insistati cu alte variante ,imi raspundeti numai daca doriti sa facem tranzactia exact cum mentionez.

Eu pot pune masina pe tir si poate ajunge in Romania in aproximativ 5 zile lucratoare , dar in acelasi timp vreau sa fiu sigur ca dumneavostra doriti sa cumparati masina si ca aveti si banii toti , deoarece nu vreau sa risc si sa trimit masina pentru un posibil cumparator(mentionez ca platesc aprox 500 Lire transportul ,de aceea vreau sa fiu sigur ca doriti sa cumparati masina).

Putem face tranzactia prin Money Gram ,cel mai utilizat serviciu de trimis bani international .Dumneavoastra trebuie sa faceti depozitul de banii la Money Gram pe numele meu si sa platiti taxele .

In momentul cand faceti depozitul de banii ,ei o sa va dea un cod de tranzactie numit Reference Number ,cu care eu trebuie sa ma prezint aici sa ridic banii .

Ca sa putem avea incredere unul in celalalt ,eu nu vreau sa imi dati codul decat dupa ce primiti masina si o verificati sa vedeti ca este impecabila si totul este OK .

Dupa ce faceti depozitul de banii ,vreau sa imi trimiteti foaia scanata de la Money Gram si acoperiti codul de tranzactie ,doar vreau sa vad ca sunteti cu adevarat interesat sa cumparati masina si ca aveti toti banii.

Numai daca sunteti cu adevarat hotarat sa cumparati masina ,imi raspundeti cu o copie de buletin ,ca eu sa imi fac timp sa fac rezervarea pentru shipping si toate actele necesare dumneavoastra cand primiti masina ,iar eu va trimit o copie de buletin pentru a putea face depozitul de banii la Money Gram si va trimit si toate pozele care le am pe calculator pentru a vedea ca masina este impecabila .Masina este inmatriculata in Romania din 2014 ,are taxa platita ,decat trebuie sa o treceti pe numele dumneavoastra .

Va multumesc pentru intelegere.

Va doresc un Paste Fericit !

Asta am primit si eu la cererea de info despre o masina mult prea ieftina pt cum arata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now