Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dalin1970

Bucsi suspensie spate

3 posts in this topic

Buna ziua prieteni.

Pe aceasta cale va solicit sprijinul in achizititionarea a 2 seturi de bucsi suspensie spate, pentru VOLVO S40, af 2000, 1.6i, VIN: YV1VS10F3YF571919, si pentru a fi cat mai explicit atasez desenul de mai jos:

post-70-0-44463100-1430310019_thumb.jpg

Deci, in urma unei verificari tehnice a masinii si reglarea directiei, s-a constatat la service uzura reperelor cu nr. 2, 2a, 13, 20 din desenul atasat (pe ambele parti stg/dr). Pentru reperele 13 si 20 am gasit oferte/repere pe marca Lemforder, dar problema o ridica reperele 2 si 2a....Intrebarile mele sunt:

- cele doua bucsi (2 - cod reper: 30620972 si 2a - cod: 30620970) sunt identice din p.d.v constructiv si dimensional? sunt interschimbabile?. Pentru reperul 2 am o oferta buna de pret pe fabricant Scantech, dar pe original VOLVO nici nu pot rosti pretul, la ambele repere.....

- din colegii care comercializeaza piese volvo noi (Alex, VLP,..) sau SH (Cipilika, MarianBR...) imi puteti face o oferta de pret pentru cele 2 repere la preturi decente si calitate ? In total am nevoie de cate 2 bucati din fiecare.

Pentru piese SH se poate oferta tot bratul (reperul 1) cu conditia ca bucsile sa fie intr-o stare tehnica foarte buna (ma bazez pe seriozitatea d-voastra)

Va multumesc anticipat si astept raspunsuri.

O zi buna.

post-70-0-44463100-1430310019_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu BiriV a avut aceeasi problema si s-a rezolvat pe original. Sunt diferite cele doua bucsi din cate stiu ca diametru, si le mai gasesti pe Mitsubishi parca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot aduce gasesti aici:

www.vlpauto.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites