DEDU

Pompa ABS

6 posts in this topic

Bună ziua! Poate mă ajută cineva cu un răspuns. Am un Volvo S60 din 2002, mc 2401, cp 163, kw 120, D5 şi trebuie sa schimb pompă ABS cod P08671221, producător ATE.

Am tot căutat pompă cu acest cod , dar nu am găsit, ce gasesc sunt cu terminatia 223.

Ştie cineva dacă cu aceasta terminatie se poate monta pe acest tip de volvo.

Mulţumesc frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca arata la fel, ar trebui. Poate ca tu ai codul vechi si de-atunci a mai fost o revizie la proiectare si s-a fabricat cod cu 223 la coada. Aceeasi situatie e la actuatorul de ambreiaj la Smart, de fabrica se pune cod SACHS cu 083 in coada, iar piesa de schimb e cu 088 in coada, dar e identica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mtumesc ff mult ptr comentariu, până la urmă o sa risc şi o sa cumpăr una. Ne auzim după ce o sa o montez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca esti din Iasi. Ia legatura cu Cipilika, ca are dezmembrari in Iasi (Vanatori) si poti proba la el piesele. Daca nu se potriveste ti-o primeste inapoi. Cred ca te poate ajuta si cu montatul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult de sfat, nu ştiam de el, chiar o sa merg zilele astea acolo sa văd ce pot rezolva. Sincer, mulţumesc mult, aici chiar găsesc persoane foarte de treabă. Mai rar în zilele noastre.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E in Grecia Cipilika :) Saptamana viitoare parca se intoarce sau peste 2 saptamani, a scris in topicul lui...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now