volvo

service volvo in zona Moldovei

9 posts in this topic

Salutare

Sunt f. incantat ca am dat peste acest site.

Dar sa tred la subiect. Stie cineva vreun service de volvo bun in zona iasi-ului? Inafara de cel de la Tester care e oribil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot ai deschis subiectul as vrea si eu sa stiu unul bun in zona Galatiului sau daca a avut cineva probleme cu S40 din '99 si a reusit sa o citeasca pe tester in special ma intereseaza sa se poata conecta la calculatorul motorului ca pe celelalte le-am vazut.

Ecotech nu poate

Bosh car service nu poate

Sau daca cunoasteti vre-un meserias care a mai lucrat la masina de genul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va recomand cu caldura pe cineva in Suceava. Eu mi-am reparat S40 acolo si totul e super ok. Diagnoza, mecanica, tot ce avem nevoie pentru orice volvo. Este situat langa RAR Suceava, Adrian Rosca tel: 0744520711.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confirm service-ul din Suceava. Desi e la inceput, sunt convins ca ii va intrece pe multi altii prin devotament pentru o lucrare bine facuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ieri am facut service ul la suceava la ADRIA.

am facut revizia normala, la 72mii km:Filtru AeR,F.benzina, F.ulei,F.polen + ulei +4 becuri schimbate=510 lei (cu tot cu piesele , cumparate de mine)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Confirm service-ul din Suceava. Desi e la inceput, sunt convins ca ii va intrece pe multi altii prin devotament pentru o lucrare bine facuta.

Oare se pricep si la modelul nou se S40? M-ai recomanda cineva un service bun in Iasi si cand am fost la ei mi-au zis ca nu au scule ca sa se apuce de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt sigur ca au toate sculele necesare. Din cele cateva vizite facute la ei, am observat doar Mercedesuri, VW, Audi, BMW si Volvo. Am analizat si dotarile, si eu zic ca au tot ce le trebuie, inclusiv pentru diagnoze. Mie mi-au facut o diagnoza la v40 din 98, pe cand la alte service-uri nu aveau. Din pacate sunt mai putini si pe un spatiu nu foarte mare, si nu stiu daca te pot rezolva destul de rapid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acest caz cred ca renunt la Bv. Este putin peste mana sa fac 300km. pt o revizie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu siguranta se pricep. Am vazut ca repara masini si din 2007-2008, si nu orice masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now