Sign in to follow this  
Followers 0
myname

achizitie volvo s40

11 posts in this topic

Salut! Sunt in cautarea unui volvo s40. Dupa ce am citit despre problemele care ar putea aparea, mai ales la 1.6d, m-am cam descurajat.

Ce parere aveti despre aceste anunturi:

http://olx.ro/oferta/volvo-s40-diesel-ID33sKr.html

http://olx.ro/oferta/vand-volvo-s40-inmatriculata-taxa-platita-ID4mJSO.html

Masinile au ceva km, apropiindu-se de limita cand ar putea aparea probleme cu turbina, dfs, etc.

Orice sfaturi sau pareri sunt binevenite deoarece nu stiu multe despre volvo sau masini, fiind la achizitionarea primei masini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar cea Eu5 ii peste si dotari bune cu toate ca a mai pus din burta cateva:parbriz incalzit,limitator viteza si airbag genunchi nu stiu sa fie dotari la s40 2010, dar poate ma insel.

La fel din cate vad nu mai are altceva la vanzare deci posibil sa fie masina personala si este si in bucale unde poti da de Bogdan.Dar km mica sansa sa fie aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ai mare grija cu Cluju, am auzit ca e plin de samsari. Daca nu te pricepi... mai bine pas

2. Cum a zis si colegu' aia din bucuresti pare mai buna... dar parerea n-are nici o legatura cu viata reala. Fa tot posibilul sa mergi la vizionare cu cineva care are modelul ala de masina/motorizare. Ca sa iti faci o idee despre ce ar putea sa fie nasol la masina arunca un ochi aici http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/volvo/s40-2004/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare mult mai ok cea cu proprietar englez. Aia pe firma are km dubli si cine a mers cu ea nu a menajat-o nefiind a lui.  Propune proprietarului un test la primus sau la Bogdan la service daca este de acord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti recomand tapiteria T-tec este cea mai ok.Pielea o sa mori vara si iarna si scaunele sunt mai groase nu stai la fel de confortabil.Cele de panza simpla sunt prea banale.Daca tot vrei benzina creca 1.8 este cel mai ok.Eu m as feri de anuntul ala cu masina de Suedia,dar poti sa mergi sa o testezi si la tester doar Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din spatele monitorului aia din Suedia e mai buna... Km putini majoritatea pe autostrazi, service la zi la Volvo... Eu pe aia as duce-o la Bogdan. Cu pielea este nasol primul contact, pana pielea ta si pielea scaunului ajung la aceeasi temperatura, pe urma sunt ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din spatele monitorului aia din Suedia e mai buna... Km putini majoritatea pe autostrazi, service la zi la Volvo... Eu pe aia as duce-o la Bogdan. Cu pielea este nasol primul contact, pana pielea ta si pielea scaunului ajung la aceeasi temperatura, pe urma sunt ok. 

De parca stai dezbracat la volan...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca vrei un s40, nu vrei unul ingrijit? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0