brumadesport

Sfat achizitie XC60/70/90

31 posts in this topic

SAS Senzor poziție volan . CEM calc central . ICM ecran casetofon. DEM calculator Haldex. Astea pica pe parte electrica și costa .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spira si ICM-ul le-am ratat dar spira pica la toata platforma P2 nu doar la XC90 :) Cu cem inca nu am vazut defect

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spira pica la cele cu DSTC, la P2. La cele cu STC .... nu prea

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare baieti

Ma gandesc sa cumpar acest XC60 insa am ceva retineri si as vrea sa mai aflu cateva pareri va rog:

https://www.autovit.ro/anunt/volvo-xc-60-ID7GjcVJ.html

KM par reali conform raportului de aiciYV1DZ87A4C2342233 insa in acelasi raport apar ceva defecte care nu se regasesc pe masina, ma refer la cele cosmetice, de caroserie, parprizul are inca cele 2 "floricele", iar mototrul a fost spalat, e lacrima, ceea ce ma face sa cred ca este si cauza unor elemente ruginite sau coclite.

Si acest raport arata km ca fiind reali (penultima inregistrare din lista) insa in aceeasi lista este o rubrica DAMAGE in care sunt trecuti peste 1000 de euro si nu stiu exact ce presupune.lijst 38.xlsx

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, wavey said:

Salutare baieti

Ma gandesc sa cumpar acest XC60 insa am ceva retineri si as vrea sa mai aflu cateva pareri va rog:

https://www.autovit.ro/anunt/volvo-xc-60-ID7GjcVJ.html

KM par reali conform raportului de aiciYV1DZ87A4C2342233 insa in acelasi raport apar ceva defecte care nu se regasesc pe masina, ma refer la cele cosmetice, de caroserie, parprizul are inca cele 2 "floricele", iar mototrul a fost spalat, e lacrima, ceea ce ma face sa cred ca este si cauza unor elemente ruginite sau coclite.

Si acest raport arata km ca fiind reali (penultima inregistrare din lista) insa in aceeasi lista este o rubrica DAMAGE in care sunt trecuti peste 1000 de euro si nu stiu exact ce presupune.lijst 38.xlsx

 

 Salut, 

Emisiile de carbon 146g/km  la motor de 2, 4 ?   Spune-i sa iti  trimita copii dupa actele masinii. 

Eu am cautat timp de 4 luni de zile un volvo xc60 si pana la urma la gasit exact ce cautam, am fost personal dupa masina, fara intermediari  etc , am avut si un discount bunicel 1000 euro de la pretul initial...Daca te pot ajuta cu mai multe informatii ma poti contacta 

Sfat: mergi personal dupa  masina ( sau plateste pe cineva sa ti-o aduca pe cea pe care o alegi tu)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are 159 grame deci nu e 200e taxa e 255e . 

Totusi cam scumpa pt o manuala . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now