Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mike1

Volvo S80 T6

9 posts in this topic

VOLVO S80 T6 (2001)

*Motor biturbo 2.8 litri/6 cilindri linie/272 cai putere/400 Nm/V max 250 km.h/ 6.9 sec 0-100 km.h/Consum mediu urban/extraurban 10-11%

*Primul proprietar/Fara accident/Vopsea originala
*KM parcursi 249.863/Accept test reprezentanta
*Masina tinuta in garaj/Utilizata pentru deplasari extraurbane
*Istoric reprezentanta VOLVO Germania/Romania
*Toata documentatia masinii disponibila
*Inmatriculat Romanaia/Timbru mediu achitat
*Impozit achitat la zi/Certificat fiscal
*ITP valabil 2017
*Asigurare RCA valabila 2016

*Tapiterie piele naturala culoare gri deschis bine intretinuta fara deteriorari
*Volan lemn nuc partea superioara/imbracat piele partea inferioara
*Ornamente lemn nuc bord/usi/schimbator viteze
*Climatizare automata doua zone fata spate stg/dr cu senzor calitate aer IAQS
*Scauna fata incalzite
*Scaun sofer reglabil electric 12 directii cu memorie 3 soferi
*Tetiere spate actionate electric
*Geamuri electrice functie auto fata/spate
*Oglinzi reglabile electric/incalzite
*Oglinzi rabatabile electric/lumina exterioara
*Oglinda retrovizoare electro-cromatica antiorbire
*Inchidere centralizata telecomanda
*Servodirectie activa variabila
*Comenzi volan audio/telefon/pilot automat
*Telefon GSM integrat SIM dedicat/handsfree si receptor cotiera
*Pilot automat comenzi pe volan
*Iluminare ambientala interioara LED OSRAM garantie 5 ani
*Computer bord
*Sistem audio HI-FI Original 160 WATT RMS radio/caseta/CD/AUX
*8 incinte acustice fata/spate
*Faruri xenon cu spalator inalta presiune/stergator integrat
*Proiectoare ceata
*DSTC ABS/ESP/TC/Controlul dinamic al stabilitatii
*SIPS/Protectie activa impact lateral
*WIPS/Tetiere active impact spate
*AIRBAG frontal sofer/pasager
*AIRBAG lateral sofer/pasager
*AIRBAG lateral cortina fata/spate
*Senzori parcare spate
*Cotiera fata/spate cu spatiu depozitare
*Set covorase originale VOLVO fata/spate
*Suport ochelari sofer
*Bancheta rabatabila asimetric
*Geamuri fumuri fata/spate folie Lumar garantie 5 ani autorizata RAR
*Sistem detasabil remorcare/sarcina 2 tone
*Jante aliaj 17” originale VOLVO ARAKIS/Anvelope 2013 NOKIAN stare foarte buna
*Roata rezerva originala noua neutilizata
*Placute frana fata/spate ceramice

*Accept anumite schimburi +/- diferenta

Pret: 4950 euro

Telefon: 0744.998.264

20151120_125119.jpg

20151120_125043.jpg

20151120_125129.jpg

20151120_125152.jpg

20151120_125209.jpg

20151120_125219.jpg

20151120_125229.jpg

20151120_125334.jpg

20151120_125415.jpg

20151120_125442.jpg

20151120_125518.jpg

20151120_125555.jpg

20151120_125617.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica primul proprietar dar este din 2001 si are taxa platita.Ma lamuresti te rog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Probleme la mașină? 

Cam putini km , 2001 , în 14 ani ..

fumător? 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica primul proprietar dar este din 2001 si are taxa platita.Ma lamuresti te rog?

Buna intrebarea. Dar e posibil sa fi fost masina unei firme al carei utilizator a fost chiar actualul proprietar. Probabil ca a cumparat-o de la firma respectiva.

Sigur, conform definitiei, nu ar fi primul proprietar. Dar ar putea fi unicul utilizator.

Oricum, astept si eu cu interes raspunsul la intrebarea asta, ca si la cele ale lui Alin. E chiar important daca s-a fumat in masina. Din punctul meu de vedere, asta face diferenta dintre interesant si neinteresant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina a fost adusa de Mihai din Germania, inmatriculata in RO de el de aici definitia de prim proprietar. 

Masina de nefumator. 

Xenonul a fost montat de mine prin 2010 la masina asta  iar in masina s-a investit foarte mult, multe piese originale si tot ce trebuie pt ca Mike are magazin de piese si chiar isi permite sa intretina o astfel de masina . 

Spor la vanzare Mikey, desi masina nu se vinde pe forum, mai bine incerci pe siteurile de specialitate . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, pâna la urma, al câtelea proprietar este Mike1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, pâna la urma, al câtelea proprietar este Mike1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua :)

 

Bogdan a sintetizat foarte bine situatia masinii mele si ii multumesc frumos pe aceasta cale; intr-adevar eu sunt primul proprietar in Romania, am cumparat si adus personal masina din Germania de la proprietarul initial care a cumparat-o de noua. Exista in acest sens toata documentatia disponibila, de asemenea masina a fost intretinuta regulat atat la reprezentanta Volvo Primus unde doar un singur mecanic s-a ocupat de lucrari pe parcursul anilor. In principal toate reperele de articulatie, directie, distributie, aprindere, evacuare, anvelope, electrica au fost inlocuite pe parcursul ultimilor ani, desigur fiind avantajat avand in spate firma mea de piese Pasior Automotive. O parte dintre membri forumului ma cunosc personal si cunosc de asemenea masina de la intalnirile la care am participat la Polivalenta in trecut. Masina este de nefumator, se poate observa de altfel si in poza cat mai ales la o vizionare starea aproape de perfectiune a interiorului si a masinii in general. Vopseaua este originala, nu a suferit vreun accident si nu are desigur nicio urma de rugina.

Va stau la dispozitie pentru detalii suplimentare la telefon 0744998264, masina se vinde deoarece s-a marit numarul de masini din familie si este pacat sa fie condusa doar odata pe luna :) ..sper sa isi gaseasca un proprietar la fel de pasionat ca mine care sa se bucure de masina pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua :)

 

Bogdan a sintetizat foarte bine situatia masinii mele si ii multumesc frumos pe aceasta cale; intr-adevar eu sunt primul proprietar in Romania, am cumparat si adus personal masina din Germania de la proprietarul initial care a cumparat-o de noua. Exista in acest sens toata documentatia disponibila, de asemenea masina a fost intretinuta regulat atat la reprezentanta Volvo Primus unde doar un singur mecanic s-a ocupat de lucrari pe parcursul anilor. In principal toate reperele de articulatie, directie, distributie, aprindere, evacuare, anvelope, electrica au fost inlocuite pe parcursul ultimilor ani, desigur fiind avantajat avand in spate firma mea de piese Pasior Automotive. O parte dintre membri forumului ma cunosc personal si cunosc de asemenea masina de la intalnirile la care am participat la Polivalenta in trecut. Masina este de nefumator, se poate observa de altfel si in poza cat mai ales la o vizionare starea aproape de perfectiune a interiorului si a masinii in general. Vopseaua este originala, nu a suferit vreun accident si nu are desigur nicio urma de rugina.

Va stau la dispozitie pentru detalii suplimentare la telefon 0744998264, masina se vinde deoarece s-a marit numarul de masini din familie si este pacat sa fie condusa doar odata pe luna :) ..sper sa isi gaseasca un proprietar la fel de pasionat ca mine care sa se bucure de masina pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites