agr350r

Cozmetizarea partilor caroseriei ... si nu numai!

16 posts in this topic

Salut!

Cu acest topic nou deschis, doresc sa ne impartasim parerile legate de cum am vrea sa arate anumite elemente ale masinii ce vor urma a fi aplicate, colorate restaurate, s.a.m.d.

Prin urmare, incep eu prin a-mi pregatii jantele pentru la primavara, cu ocazia achizitionarii noilor anvelope! Deocamdata am doar doua imagini cu ele colorate si una cu cea originala sa va puteti face o idee. Voi cum le-ati vedea vopsite, tinand cont ca am masina de nuanta albastru marin? Nu imi trec prea multe variante in minte :)

Daca am gresit sectia unde am deschis acest topic, rog un modelator sa il mute acolo unde trebuie.

Multumesc :)

ORIGINAL.jpg

VARIANTA 1.jpg

VARIANTA 2.jpg

IMAG0418.jpg

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o varianta!

VARIANTA 3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auriul ala in nici un caz!

Mie unul nu-mi place nici cu "lacrima" aia albastra, dar este mai bine decat cea aurie (fix parerea mea si cum percepe ochiul meu imaginea). Eu as incerca cu 3 "ochiuri" alta culoare, eventual cele mai mici si mai rotunjite, sa iasa simetric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as incerca cu 3 "ochiuri" alta culoare, eventual cele mai mici si mai rotunjite, sa iasa simetric

Nu inteleg, detaliaza mai mult te rog sa pot simula, sa vedem ce iese :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu faci ochiurile perlat?

Albastru pe fond negru

Asa am avut la tractor; daca gasesc o poza postez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o varianta!

VARIANTA 3.jpg

In poza asta, ai facut "ochiul" alungit cu albastru. Fa 3 ochiuri, din cele mai rotunjite, cu albastru (3 din 5)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In poza asta, ai facut "ochiul" alungit cu albastru. Fa 3 ochiuri, din cele mai rotunjite, cu albastru (3 din 5)

Am incercat varianta sugerata de tine Ionutz si nu iese stralucit ... da impresia de "neuniform"! :)

De ce nu faci ochiurile perlat?

Albastru pe fond negru

Asa am avut la tractor; daca gasesc o poza postez

Astept :)

 

M-am mai gandit la o varianta, si anume: ochiurile alungite sa fie de nuanta gri sobolan cu o tenta spre albastru iar cele mari sa fie in aceeasi nuanta cu fata jantei (precizez faptul ca fiind mai ingropate ce se intind spre interiorul jantei, sunt umbrite, de acolo si aceea nuanta diferita) ... 

VARIANTA 4.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

01. Sau cu nuantele inversate la ochiuri. 

02. + inca un ochi alungit.

VARIANTA 5.jpg

VARIANTA 6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat varianta sugerata de tine Ionutz si nu iese stralucit ... da impresia de "neuniform"! :)

Astept :)

 

M-am mai gandit la o varianta, si anume: ochiurile alungite sa fie de nuanta gri sobolan cu o tenta spre albastru iar cele mari sa fie in aceeasi nuanta cu fata jantei (precizez faptul ca fiind mai ingropate ce se intind spre interiorul jantei, sunt umbrite, de acolo si aceea nuanta diferita) ... 

VARIANTA 4.jpg

Cred ca asta arata cel mai bine. Mi-as pune si eu :D

Cu unul din ochi diferiti mi se pare ca nu arata bine, e prea asimetric, iar jantele arata bine simetric.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de aceeasi parere cu Claudiu

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu consider ca este cea mai buna varianta de pana acum! Merci baieti! Daca imi vine o alta idee mai buna, va anunt! Cred ca as ramane pe nuantele specificate, alte preferinte? :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am zarit in trafic saptamana trecuta si era cu opincile de iarna, 15".

Sent from my Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din pacate nu am reusit sa cumpar anvelope pentru jantele de vara, anul acesta :) ... le am puse frumos la "racoare" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt foarte faine jantele. Cu prima ocazie, sari cu ceva poze :)

Pe mine mă bătea gândul acum ceva luni să îmi cumpăr un set tot Volvo, doar că m-a dat înapoi prețul. Iar SH nu am găsit ceva okay.

Momentan am un singur set pe care pun și cauciucurile de iarnă și cauciucurile de vară.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o poza mai veche, dar asa arata pe masina!

post-695-0-44921500-1302454903.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now