chinezu

Problema!

6 posts in this topic

Iam facut DPF Off si o ridicare de putere de la 110 CP la 135 CP in stage one.Triunghiul roșu poate fi de la nivelul de ulei putin crescut sau de la aditivul de filtru de particule...cam asta a dat pe tester.intrebarea mea este cum scap de triunghi ca tot apare dupa ștergerea lui.Mi sa sugerat sa schimb uleiul sau sai scot mufa din spate de la aditivul de filtru de particule.Multimesc.

image.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca iai facut DPF Off nu ar mai avea voie sa apara, egal ca nu ai lichid in rezervor, numai daca nu a fost facut cum trebuie DPF Off.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai nivelul de ulei crescut, inseamna ca ti-a bagat motorina in ulei din cauza ca nu s-a mai putut regenera...schimba uleiul si daca nu ai pus VIDA-DICE pe masina, pune si vezi ce erori da, apoi mergi la cei care ti-au facut DPF-off ca e posibil sa fi fost facut prost.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf prost dezactivat din soft.Mergi la cei care ti-au facut dezactivarea sa rezolve problema.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca este din soft deoarece problema mi-a apărut dupa 2luni de la efectuare de chip tuning si anulare DPF. Am sa trec pe la ei totuși sa rezolve problema.Dar înainte as încerca cum mia transmis el si anume:schimb de ulei si scoaterea mufei de la aditivul de curățare DPF.Tu ce părere ai?sa mai încerc ce mi-a zis sau sa ma duc direct la ei.Multumesc pt răspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uleiul il poti schimba daca este peste nivel , dar senzorul nu cred ca are rost sa il scoti (e un semn ca nu au facut dpf-off cum trebuie)

Edited by Cristi Muresan
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now