Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Ada

Vand Kituri xenon generatie 2008 !!!

24 posts in this topic

Vand Kituri xenon generatie 2008 HID GERMAN TECHNOLOGY!!!

Kituri cu balastru electronic.Nu da eroare in bord nici la cele mai noi modele de autoturisme, camione , motociclete.Lumina este cu pana la 60 % mai puternica decat a unui halogen.

Kituri xenon cu soclu H1 ,H3 ,H4 ,H7 ,H11 , H4 bi-xenon. PE STOC

**Temperaturi :4300K,6000K,8000K,10000K,12000K

Preturi avantajoase pentru membrii:

Kituri xenon H1 ,H7 ,H11 – 380 RON

H4 bi-xenon – 480 RON

Un kit complet XENON contine:- 2 balasturi electronice

- 2 becuri Xenon

- elemente de fixare precum benzi dublu adezive, suruburi, suporti pentru ancorarea balasturilor

- manual de instalare

Garantie 1 an.

**La comanda se poate aduce orice soclu si orice temperatura

Se poate asigura montaj in  Brasov  contra cost:50 ron pentru fiecare

KIT.

Telefon:0723129082 Ada  YM:hyena_aada

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lumina este cu pana la 60 % mai puternica decat a unui halogen."

Mda, mai ales daca nu ai becuri cu lupa sau macar chestia aia de protectie in fata becului, chiar ca ai cu 60% lumina mai puternica - iti pot spune si cei pe care ii orbesti din sens unic  ;)  Acum mai nou, apar ca ciupercile dupa ploaie golanuri "tunate" cu xenoane, ca altceva nu le mai trebuie, eventual o tichie de margaritar prinsa cu bolduri pe bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ada, daca stiu bine, exista Philips Vision Plus +50% care se lauda si ei ca dau o lumina cu 50% mai puternica fata de un halogen standard. Si mai exista si parca si +80%.

Care ar fi avantajele ofertei tale in afara de consumul un pic mai mic fata de al unui halogen ?

Ceva poze ale produselor ? Un catalog on-line ? 2-3 poze cu "inainte si dupa" avem ?

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx te-as ruga sa nu "poluezi" topicul....poti crea un topic separat unde sa discuti despre ce doresti tu legat de xenon.Aici e oferta mea,produsele pe care le vand in toata tara si asta de ceva timp. Daca sunt pers care te "orbesc" asta se intampla pentru ca nu au farurile bine reglate ,ori nu vad bine ori nu isi dau seama..e problema lor si trebuiesc tratati ca atare ;)%7Boption%7D

@Midnight:Xenonul functioneaza pe alt pricipiu.nu exista bec halogen pt auto de 55 w care sa poate macar sa se aproprie de putere unui bec xenon de 35w  :sunny:

Pnetru mai multe informatii,poze etc :YM:hyena_aada

Atasez cateva poze  :

post-0-12877847764586_thumb.jpg

post-0-12877847764586_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat din Ada:

'Daca sunt pers care te "orbesc" asta se intampla pentru ca nu au farurile bine reglate ,ori nu vad bine ori nu isi dau seama..e problema lor si trebuiesc tratati ca atare".

  Eu ii tratez ca atare, fii sigur si le umplu frigiderul de carne proaspata, pe ei si pe cei care le-au vandut beculetzele.

Imi cer scuze Ada, nu am vrut sa fiu rautacios, sint suparat doar pe cresterea alarmanta a xenoanelor puse pe conserve de masini...

Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tot bate gandul sa-mi dotez si eu masinuta cu astfel de becuri, dar nu a reust nimeni sa-mi explice 2 lucruri:

1. cum au rezolvat producatorii acestor produse, sau cum explica cei care moteaza astfel de beculete, auto-leveling-ul farurilor cu xenon "originale". din cate stiu, la cele montate in fabrica au un sistem inteligent pentru ca lumina acestora sa orbeasca participantii la trafic din sens opus. sau gresesc?

2. care este diferenta intre 4300K si 12000K?!? poate cineva sa-mi explice, sau macar sa-mi recomande?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Cred ca ai vrut sa spui sa NU  orbeasca..Si xenonul after market  are acelasi "principiu"...totul depinde de cum sunt reglate farurile si eventual de nuanta becurilor..sunt cazuri in care un bec este albastru iar celalat mov si este destul de deranjant pentru ceilalti  ;)

Nu toate masinile sunt dotate din fabrica cu acel sistem de reglare automata...de regula dupa ce este montat xenonul trebuiesc reglate si farurile pentru a nu exista nici un deranj pt ceilalti:)

2.Acele valori reprezinta temperatura,mai exact culoarea pe care becul o are,astfel la 4300 nuanta este usor galbuie,asemanatoare halogenului,la 6000 devina alba(majoritatea opteaza pentru ea-si mie mi se pare cel mai ok) apoi la 8000 deja sunt albastre,iar peste valoarea aceasta nunatele pot fii:verzi,mov etc.

Eu iti recomand de 6000 sau 800 daca preferi albastrul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De asemenea BECURI xenon H1,H3,H7,H9,H11... 6000K ---150 LEI/SET(2 BECURI)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca erai mai rapida cu 1 saptamana, poate aveai un client. Am fost la Brasov sapt. trecuta, nu cred ca mai ajung curand.

Am si eu o intrebare: dupe ce ti le montezi, reglajul se mai poate realiza de la buton (sus/jos)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca erai mai atent gaseai topicul pe forum ca eu am postat de mult timp ;)

Poate iti faci drum la Bv sau daca vrei iti pot trimite oricand oriunde:)

Da se poate regla.

Numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habar nu am cum arata un kit de xenoane, am vazut doar in poze si am o intrebare. Becurile la xenoane se pot monta in locul becurilor vechi sau trebuie date ceva gauri in far/facute modificari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un kit complet XENON contine:

- 2 balasturi electronice

- 2 becuri Xenon

- elemente de fixare precum benzi dublu adezive, suruburi, suporti pentru ancorarea balasturilor

-manual utilizare

-garantie

Becurile sunt inlocuite fara a fii nevoie de alte modificari.Insa pentru a avea xenon pe masina iti trebuie un kit complet.nu doar becurile.daca pui becuri cu xenon in locul celor cu halogen acestea nu vor merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 5 kituri cumparate pretul scade la 320 lei pe Kit!!! ( balast Normal ) si 340 balast slim

La 10 kituri cumparate pretul scade la 280 lei pe kit ( balsat normal ) 300 lei balast slim.

Preturile sunt pentru kiturile cu o singura faza.

**Temperaturi intre 4300 - 12000 k ( toate pe stoc )

Orice tip de bec se afla pe stoc.

Kit xenon H4 ( xenon faza scurta si - halogen lunga ) la doar 360 lei

Set becuri H4 - xenon ( scurta ) halogen ( lunga ) - 100 lei

Contact : tel : 0724100722 / 0723129082

mail : kiturixenonbrasov@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kituri cu balasturi super slim in luna decembrie la pretul de 360 lei!!!

Balasturile au dimensini f mici ceea ce ajuta la montarea lor chiar si in far.

Montaj gratuit in luna decembrie!!!

Kituri Bi-xenon cu lupa si angel eyes!!!

Proiectorul bi-xenon este un model nou de sistem de iluminare pe auto care combina oglinda originala a masini cu lupa convexa a proiectorului de unde lumina va fii mult mai focalizata si mai puternica. Sistemul de electromagnet prin care se modifica forma focalizari face ca trecerea de la faza scurta la ceea lunga sa se faca instantaneu.Asa ve-ti putea ramane atat cu faza dumneavoastra lunga cat si cu ceea de la noul sistem. Iar ca efectul sa fie unul de cat mai mare amploare in jurul lupei este montat si un inel angel eyes cu ccfl.

Kitul contine : 2 proiectoare cu lupa si bi-xenon , instalatie, balasturi, manual de instalare, mastic special pt lipirea sticlei farului, certificat de garantie si de atestare a calitati.

Am atasat si o poza cu kitul montat pe un Vw bora.

Balasturile sunt luminate.Am atasat si un filmulet cu modul de functionare al kitului.

Pret : 350 euro kitul.

Contact : tel : 0720437001

e-mail : kiturixenonbrasov@yahoo.com

post-0-12877854033061_thumb.jpg

post-0-12877854034168_thumb.jpg

post-0-1287785403486_thumb.jpg

post-0-12877854035485_thumb.jpg

post-0-12877854033061_thumb.jpg

post-0-12877854034168_thumb.jpg

post-0-1287785403486_thumb.jpg

post-0-12877854035485_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites