6 posts in this topic

Salutare,

De ceva vreme tot aud un huruit in masina de la un rulment de pe puntea spate.

Am incercat sa caut rulmenti, dar majoritatea rulmentilor sunt cu tot cu butuc, iar pretul lor este in jur de 550 lei

Daca cinve a mai schimbat rulemnt la Volvo V40, 2002, 1.9D, 85 kW si poate sa ma ajute cu informatii legate de unde as putea sa iau rulment si daca acel rulment vine numai cu butuc cu tot sau poate fi cumparat si numai rulmentul si in locuit (ca la majoriteatea masinilor cu care am avut eu deaface)

Merci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Daca e cu butuc cu totul exact cum m-am uitat si eu pe cateva site-uri de piese auto nu cred ca gasesti rulment separat cum de exemplu este pe fata la modelul tau pe care ii gasesc simpli  in catalogul de piese si automat sunt mai ieftini,o posibilitate ar fii sa te uiti la seria rulmentului tau si sa cauti un rulment care are aceeasi serie si implicit aceleasi dimensiuni la un magazin de rulmenti varianta TOTAL NERECOMANDABILA din punctul meu de vedere datorita complicatiilor avand nevoie printre altele de o presa hidraulica pentru montarea celui nou si in cazul in care rulmentul nu se aliniaza cum trebuie sau este presat mai mult vei avea probleme din nou si alte neplaceri!Nu vreau sa vorbesc in numele nimanui dar stiu ca are anunt si se ocupa cu piese de Volvo unul din membrii de baza ai acestui forum cu numele de utilizator Midnight Caller pe care il poti contacta in privat si te poate lamuri el atat cu detaliile tehnice,cat si cu rulmentul respectiv in ce varianta il poti gasi si eventual comanda de la el pentru ca am vazut posturi in care spun colegii care au comandat de la el ca are si preturi bune!Sa ai o zii buna!

 

Edited by Vyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Este doar rulmentul cu tot cu fuzeta, nu il poti gasi in alta varianta deoarece una din camasile rulmentului este insasi fuzeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti fuzeta buna in dezmembrari, la bani de cola si seminte

Share this post


Link to post
Share on other sites

100lei butuc spate la mine... face cat mai multe cola si seminte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now