Midnight Caller

Dureaza cateva secunde pentru a distruge o viata

9 posts in this topic

Eu am jurat ca nu ma sui baut la volan inainte sa vad acest filmulet. Si mi se confirma precautia :(

Omul a fost condamnat doar la 7 ani de inchisoare. Fata a fost condamnata pentru tot restul vietii. Trist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASA CEVA TREBUIE DIFUZAT LA TELEVIZIUNI!!! NU "stirile de la ora 5!" Daca vezi asa ceva la cursurile de pregatire pentru permis, sigur te gandesti de mai multe ori pana sa consumi alcool la volan!

Si ce se vede aici e doar partea fizica, ceea ce e in sufletul lor nu se poate masura nici macar in cuvinte.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun sa facem un sondaj de opinie intre noi forumistii sa vedem cati dintre noi macar o singura data, s-au suit sub influenta bauturilor alcoolice la volan! Daca nu se doreste acest sondaj, e ok!! Dar eu sunt curios, cati dintre noi ne-am riscat viata si am riscat-o altora, nevinovati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pune si cand joc BF2?  ;D

  Eu zic ca merita facut un sondaj pentru ca daca admiti ca ai gresit macar o data ai toate sansele sa-ti revii! Asadar, un test de alcool pe bune dati drumul la sondaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postez si eu un filmulet, care are lagatura cu invazia de scuteristi, majoritatea sunt multi pusti care nu au habar de legile de circulatie, pusti de bani gata, iar acel atestat se obtine cu 50 de lei in 10 minute, va spun din surse sigure, pt ca chiar eram de fata cand un cineva l-a obtinut.

E dezastru cu ei, nu ii inteleg, adica au sa dea 1500 - 2000 de euro pe un scuter dar nu ar da 20 de euro pe o casca amarata din piata.Imi pare rau ca am amici care gandesc asa, vor sa isi ia motor in toata regula ( nu scuter ), si cand ii spun de echipament, rade, "Ca dupa aceea imi iau"  ???

Filmuletul e horror de-a binelea, si evident e vorba de nerespecatrea legilor de circulatie.

http://www.youtube.com/watch?v=R2-VPqNlPn4

Si....doar cititi comment-urile de pe YouTube la clip sa vedeti ce nepasatori sunt unii, lor li se pare o joaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand este chemat la un accident de circulatie, politistul simte o tensiune greu de descris. Nu stie cu exactitate ce s-a intamplat, cat de multe probe va gasi la fata locului, cat va trebui sa opreasca circulatia in zona... Departe de a fi insensibil, odata ajuns la locul evenimentului va fi preocupat de activitati punctuale cu specific criminalistic. Salvarea victimelor, efectuarea de investigatii si masuratori, conservarea bunurilor ce pot intra pe mana unor „curiosi†sunt cateva dintre demersurile care cer foarte multa stapanire de sine.

In acest context, imaginile ce se imprima ca un mesaj subliminal celor din echipa de cercetare nu sunt neaparat cele mai socante. Unele amanunte, mai apropiate de simbol, au darul de a fi mai cutremuratoare decat cele mai explicite imagini. Spun toate acestea pentru ca odata ma aflam la datorie incercand sa elucidez impreuna cu colegii mei circumstantele in care, la orele diminetii, un autoturism cu trei tineri a patruns pe contrasens lovindu-se de un tir, cei trei tineri murind pe loc. Dincolo de toate imaginile pe care le percepeam din prisma valorii probatorii, a fost una cu caracterul unui tablou, pe care as fi reprodus- o intr-un desen daca as fi avut talentul unui pictor. Soferul avea aproximativ 25 de ani, iar sotia lui, pasagera in dreapta, vreo 20. Din cauza ca autoturismul lovise tirul cu partea dreapta, nu puteam vedea interiorul autoturismului decat dintr-o parte. Femeia din scaunul pasagerului era culcata catre sofer, iar mana ei se afla sub mainile lui ca intr-un gest de cautare a protectiei. Paradoxul acestui gest atat de uman era ca acum il vedeam prin fereastra rece a mortii. Imaginea acelei imbratisari cadaverice mi-a revenit cand studiam plansele fotografice de la fata locului. Banuiam ca la originea sa nu a fost socul impactului, ci acea reactie fireasca in fata pericolului, de a te apropia de cel iubit. Un gest cotidian, inghetat pentru totdeauna intre fiarele unui Fiat, este ultima farama de duiosie dintre cei doi. Ea va ramane ascunsa in filele unui dosar penal cu un cerc de suspecti mereu fugari: viteza, neatentia, oboseala, bravura...

  Din.....povestirile unui politist...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now