rere

Pot sa imi instalez kit original de senzori de parcare (spate)?

3 posts in this topic

Salutare tuturor,

Stiu ca s-a mai discutat asta pe forum, am parcurs topicu-urile respective, dar cu toate astea nu reusesc sa ma dumiresc in legatura cu asta. Iata care e nedumerirea mea:

Dupa cum se vede in profil, am un Volvo S60 D5, echipare Momentum, din 2005 (varianta de 163cp, cutie cu 5 viteze). Pentru ca masina intoarce ca un tir si pentru ca nu ma pot obisnui cu dimensiunile ei, vreau sa ii pun senzori de parcare (pe spate, cel putin pt. inceput). Stiu ca exista nenumarate variante aftermarket dar sunt curios daca as putea sa instalez un kit OEM (chiar si din simplu motiv ca mi-ar "bipai" in boxe, dand muzica mai incet). Am gasit pe net anuntul asta (am pus direct link cu Google Translate, pagina originala e in Poloneza), dar nu stiu daca ce vinde nenea ala acolo e tot ce as avea nevoie (trebuie update la soft? alte componente?) si mai ales, daca pe masina mea se poate instala acest kit original sau nu.

Numai bine,

Radu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut daca este OE kitul necesita soft doar la reprezentanta VOLVO, daca este kit OEM nu cred ca este nevoie de soft, cel putin asa stiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am montat senzori de parcare electromagnetici fara gaurirea barii.

Sunt ok momentan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now