Midnight Caller

Caravana VOLVO vine la drive-test in Bucuresti !!!

25 posts in this topic

Dragi prieteni !

Caravana "VOLVO Sign and drive" vine in Bucuresti intre 16 si 18 Mai. Va mai puteti inregistra azi la www.volvocars.ro pentru un drive-test !!!

Caravana va "stationa" in zona Televiziunii, la intrarea in Parcul Herastrau, si va fi acolo in fiecare zi pana la ora 20 !!!

Propun sa ne vedem acolo cum ne nimerim, va fi si ceva presa, si va fi o ocazie buna sa ne facem cunoscuti si celorlalti !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt programat pentru duminica,18 mai,la 12:30,pentru un S80...m-au sunat sa le confirm..cool!By the way...le-am spus ca venim mai multi de la Volvo -club si tipa,foarte dragutza,a zis ca e ok..eventual pe programarea mea putem conduce mai multi ca duminica dupa 12 e mai lejer..asa ca nu mai ezitati.haideti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt tot Duminica, insa la ora 18...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare..As fi vrut sa vin si eu Duminica dar se pare ca sunt de serviciu  ??? poate reusesc sa ma duc maine pana in ora 14, dar nici asta nu prea cred. Oricum celor care se duc le doresc "satisfactie fara alcool" ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor, va rog eu frumos, intrebati daca nu vine ´´Caravana Volvo´´ cu drive-test si prin provincie. Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oo. de ce nu am aflat si eu prin 6-7 mai cand a fost la Arad, puteam sa fac si eu un test drive daca nu am persmisul doar de 8 luni nu ?

Chiar daca nu, tot mergeam sa le vad  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astăzi de la 16 am condus la drive test un S60, motor diesel 126cp (doar ăsta îl au la test), iar mâine am programare la ora 18.30 pt un S80 care va fi tot diesel, însă noul D5 de 185cp. Abia aÅŸtept!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci se pot face mai multe drive-teste cu diferite modele de Volvo?? WAW!! Vin cu benzina/motorina de acasa, numai sa ma lase... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca ajung si eu azi pe la ora 15 acolo!  poate se milostiveste cineva si ma ia si pe mine ca pasager. daca vedeti pe unul cu ochelari si cu moaca mai de taran sa stiti ca eu sunt!  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca e vorba de caravana care la inceputul saptamanii a fost si in Timisoara. Nu stiu cum a e in Bucuresti, aici a fost cam naspa. O atmosfera anosta, asta ca sa nu mai zic ca C30 si S/V40 nu au fost >:( >:( >:(Am vrut sa fac  drive-test cu C30, pentru ca inca nu sunt prea "impacat" cu masinita asta si vroiam sa o studiez mai in amanunt. Insa tipa de acolo mi-a zis ca drive test se poate numai saptamana viitoare, cand imi este imposibil sa ma duc... :'(. In plus showroom-ul e la iesire din Timisoara si mi-ar fi foarte greu sa ajung :'( :'( :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata,am comis-o!...duminica la ora 12 fix mi-am suit pretiosul fizic intr-un S80 D5 ,la drive-testul din Herastrau....oamenii de la Primus au fost foarte amabili, in special insotitorul meu si m-am bucurat de masinutza aia aproape juma de ora...a fost super..pacat doar ca nu aveau si un T6...singurul lucru dezamagitor din punct de vedere ergonomic era doar scrumiera,amplasata intre scaune, un pic prea in spate si prea sus...nu prea vad cum un sofer fumator ar putea sa o foloseasca....deh,strugurii prea sus sunt acri...... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Dap, subscriu... Mi-am plimbat si eu poponetzul intr-un XC90 D5... In afara de faptul ca nu simteam cand se duce masinuta la 80/h, si ca mai aveam putin si eram nevoit sa-mi leg cu sfoara piciorul de usa ca sa nu mai calc "ambreiajul" (masina era Geartronic), totul a fost superb.

    Am inteles insa si de ce "tzitzi-mitzi"-urile blonde (copyright tommytza) au tendinta sa se suie pe tine cu gipanele, pentru ca si eu ma simteam cam pierdut printre benzi, pozitia de condus fiind destul de sus.

    Per total, desi a lipsit "fastul" unei caravane, si n-am primit macar un balonash sau pix cu Volvo ca amintire, totul a decurs civilizat. Norocul nostru ca manelistii nu sunt atrasi de aceasta marca, si am scapat de imagini cu maieuri cu gaurele si shlapi cu pantaloni de in. Albi, bine-nteles.

    Multumit deplin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal

Alex, daca ai fost la 18, trebuia sa te gasesc pe-acolo, pt ca eu la 5.30 m-am dat jos din XC 90!!

M-am uitat dupa tine, ar nu erai si la cum se grabeau baietii am zis ca nici nu mai ai timp

Jalnica caravana! Nu-mi scuzati cacofonia ca e intentionata!!!

Dupa ce ca vroiam sa merg cu C70-ul care nu mai era (desi fusesem programat la el!), un smecher care insotea oamenii in masini m-a luat ca ce am venit sa ma plimb? De ce vreau cu alta masina daca masina la care eram programat nu mai e????? AM INLEMNIT! I-m raspuns politicos ca am si eu volvo si nu se pune problema asa... cel putin nu vin sa ma dau in carusel aiurea... ma mai dadusem :)

Dupa c ca a vrut sa ma bage la un loc cu cel programat inaintea mea (si bineinteles ca am refuzat), pe drum am calcat-o putin la 80 si a sarit omu ca de ce merg asa! Mi-a zis pana si sa opresc semnalul, moment in care am sarit la gatul lui, ca nu se mai putea si l-am intrebat daca e sigur ca am permis (tampitul nu ma verificase) si nu cumva suntem la scoala de soferi (el se purta de asa natura)! A inghitit in sec si a luat-o cu frumosul, dar trebuie sa sesizes pe cineva in legatura cu "profesionistul" asta. Cum am timp il ard ca mi-a intins o carte de vizita, ca si cum voi veni la el sa imi iau masina dupa tot circul asta ieftin...

PS: Frate-meu a mers sambata cu C70 cu 120 pe kiseleff... nu ca asa ar fi trebuit sa ma lase sa merg si eu, dar parca prea multe figuri inutile si sfaturi de 3 lei de la un om d aceeasi valoare...

Va salut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa va dau si eu un feedback cu privire la caravana asta.

Dupa ce o sa spun ce am de spus am sa mi-o fur sigur de la voi, dar de data asta imi asum ca eu nu-s ala care sa stea in banca lui  ;D

Deci:

Sofer I. Se merge cu XC90 geartronic, viteaza destul de mare, cand ce face omul de la volan? Baga el merserias schimbatorul din Drive in Parking. Care aveti geartronic incercati manevra si povestiti-mi

Sofer II. Se merge cu C70. T5 / manuala / 230 CP. Nu vrea omul sa schimbe mai sus de 1,200 turatii neam. Intra in giratoriu la Arcul de triumf si vrea sa se incadreze spre Kiseleff. Treapta a doua, turatii maxim o mie. Nu da prioritate (la Arcul de Triumf dai prioritate cand iesi din giratoriu), schimba dintr-a doua intr-a patra si-i moare motoru' in timp ce din drapta venea puhoiu'.

Sofer III. Se merge spre Casa Presei Libere se accelereaza (kick-down sa vada omul ce poate masina ca d-aia a venit la test drive, nu?) si se indreapta hotarat spre bordura si implicit spre copacii de pe margine.

Sofer IV. Se ajunge in parcare (cei care au venit la caravana stiu c-a fost o problema cu parcarile), incearca soferul se parcheze cu spatele, da o data, da de doua ori, da de trei ori, claxoane in spate grupa mare, da a patra oara, lumea se inspumeaza, il rog sa ma lase pe mine sa parchez, se uita dezaprobator la mine si-mi spune: pai de ce m-ati mai chemat la test drive? Bine, dom'le, parcheaza dumneata. Am mai incercat de 2-3 ori. Si m-a lasat in final pe mine.

Sofer V. Intra pe Kiseleff. Baga picioru in XC70 pana s-apuc sa misc. La giratoriu in Victoriei...si-a luat 100 de RON si 3 puncte.

Pot s-o tin asa pana dimineata, caci in regimul asta s-a condus pe toata perioada caravanei.

Alex, tu ai fost un meserias  ;D

Asa ca, scuzati-l pe colegul meu, era obosit si chiar isi dorea sa ajunga intreg acasa. Are o prietena super misto si weekend fiind isi dorea una alta.

Da, stiu ca nu tre sa generalizez, tocmai ce m-am zburlit acum doua zile pe tema asta...dar, ziceam si eu asa, ... Alex cred c-a fost multumit, Laura la fel.

Am stat 3 zile in soare ca lumea sa poata admira masinile.

Cine n-a fost multumit de prestatie, il rugam sa primeasca scuzele noastre omenesti.

Departe de mine de a poza in Gica Contra, cum cineva critica eu sa comentez, insa cred ca si reversul medaliei trebuie ascultat

Gresesc?

Best,

H

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn!!! In dreapta este extrem de nasol! @Godfather ai uitat sa ne spui cate frane ai pus de pe scaunul din dreapta  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi bine sa fie S40 ceva diesel cand o sa ajunga Caravana la Constanta pe 6 8 iunie sau cand e ... ca m-am inscris pentru unu si chiar vreau sa il testez. S80 2.0T Benzina 180 de cai am vazut ce stie. vreau acum un diesel mai linistit :) si eu chiar intentionez sa achizitionez masina, nu doar sa ma dau un carusel (mi-am permis sa citez dintr-un clasic in viata)

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D ;D ;D ala care a mers cu 1200 de ture cred ca era tractorist ca la u650 daca treci de turatia asta sar pistoanele din motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, tu ai fost un meserias  ;D

Multzumesc dom' director ;D Oricum franez la trecerile de pietoni din reflex, da' curbele le cam luam pe 2 benzi ca nu vroiam sa zgarii jantele ;D

Cat despre bagatu' cu spatele... dupa bujet coane Fanica.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Godf

Sunt de acord cu tine si mi se pare super greu sa stai sa vezi toti taranii cum vin si distrug frumusete de masini... Dar crede-ma ca in afara ca dadeam din picior cautand ambreiajul, nu i-am gresit omului cu nimic! Nu ma lasa sa schimb nici benzile, iar eu de-al naibii le schimbam; pt ca dupa ce ca era superaglomerat era criminal sa mai stau si in spatele unuia care mergea cu 40... si mi se pare relevant faptul ca omul imi atragea atentia sa opresc semnalul... adica las-o-n masa ca in sec urmatoare a sarit singur invartind de volan...

La parcat nici m-am obosit ca e clar totusi ca nu e cazul sa exageram... ;) Am totusi simtul ridicolului, crede-ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

MC2, daca dupa mica mea povestire acorzi un gram de clementa colegulu meu..scopul a fost atins.

Drept recompensa pentru cei nedreptatiti, cand se va lansa XC60 il iau si ne holbam la el intr-o zi.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca mi-a trecut cand mi-ai zis ca are prietena misto... In locul lui inchideam caravana si plecam

Scuze Alex, veneai la urmatoarea caravana ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu masinile sambata dar am observat ca erau multi gura casca, deci am si eu o intrebare pt Godfather: si-a atins scopul actiunea voastra ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu masinile sambata dar am observat ca erau multi gura casca, deci am si eu o intrebare pt Godfather: si-a atins scopul actiunea voastra ?

Scopul nostru era ca masinile sa fie vazute.Deci ..scop atins. Ne asteptam in mare masura la nebunia care a fost, insa au existat si momente in care aveam fetze de killeri profesionisti

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stiu ca nu tre sa generalizez, tocmai ce m-am zburlit acum doua zile pe tema asta...dar, ziceam si eu asa, ... Alex cred c-a fost multumit, Laura la fel.

Da, Horia, din punctul meu de vedere a fost ok drive test-ul. Tu sper sa nu te fi ales cu ceva fire albe dupa experientele povestite :)

Mi-a placut S60-ul...m-am mutat pentru o jumatate de ora dintr-un Volvo in alt Volvo si m-am simtit ca...acasa:)

Intr-adevar S60 e mult mai generos ca si spatiu/confort. Daca modelul adus de voi la caravana ar fi fost un pic mai fashnet ar fi fost mai pe gustul meu:) Dar aspectul asta e un minus mic,asa ca poti sa nu-l iei in seama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now