Sign in to follow this  
Followers 0
Dumi81

Garnitura admisie motor

6 posts in this topic

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine cum se numeste si unde pot gasi garnitura marcata in imagine. Mecanicul care a lurat inainte la motor nu a tinut seama de pozitia ei si a distrus-o.

Multumesc.

ford-focus-1.6tdci-2006-diesel-3160-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te referi la colier ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se gaseste decat cu tot cu furtun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Cristi, colierul acela strange o garnitura manson in forma de U, garnitura ce imbraca furtunul ce vine din intercooler. Alex sa inteleg ca vorbim de cateva sute de lei ? Exista sanse sa o gasesc la Ford/Peugeot ? Mi se pare aberant ca pentru o garnitura/manson sa fi nevoit sa cumperi un racord intreg.

O zi frumoasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este politica Peugeot din pacate. Stai sa vezi ce misto e cand se duce furtunul in "Y" intre filtrul de aer si turbo / epurator, si trebuie sa il iei cu tot cu debitmetru :)

Nu garantez pt. piesele de pejo / ford / etc, am avut si nepotriviri si nu mai risc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dumi81Nu se vinde garnitura aia, eu am donat zeci de garnituri pana acum la diversi membrii, cand mai schimb un furtun voi avea si o garnitura veche. Mai da-mi un PM intr-o luna . 

@MC, cred ca vrei sa spui politica FoMoCo pt ca la PSA nu ai furtunul ala fiind alt intercooler si alt sistem de racire . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0