Sign in to follow this  
Followers 0
george_s40

Ecran Navigatie

8 posts in this topic

Salutare.

Am achizitionat de cateva zile un Volvi s40 din 2006, 2.0 d. Problema cu care ma confrunt este ca pe ecranul navigatiei nu apare nimic. Unitatea din torpedou functioneaza, insa ecranul este mort. nici motorasul nu se aude cand dau ENTER pentru ridicare. Mai mult ca sigur are si rotitele ripte pentru ca nu opune nici o rezistenta cand i-l ridic cu mana. Nu m-ar deranja sa fac asta pana o sa gasesc pe cineva sa le confectioneze insa nu stiu de ce nu afiseaza nimic.

Am pus Vida pe masina si nu are nici o eroare. Am verificat si sigurantele din interior si sunt ok.

Ma puteti ajuta cu o informatie ce sa mai verific?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotitele nu trebuiesc confectionate, se poate comanda kit de reparatie care costa parca in jur de 100 si ceva de lei.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, o sa le comand la tine daca o sa ma poti ajuta. 

Trebuie doar sa ma conving ca nu e stricat displayul pentru ca va trebui sa iau unul din dezmembrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Am dat displayul jos. Am verificat motorasul si e ok. Ciudat ca nu face nimic cand actionez navigatia din buton. De aprins displayul nu se aprinde. Nu stiu ce sa-i fac. Cred ca solutia e sa iau din dezmembrari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Display-ul are siguranta lui si daca ai verificat motorasul si zici ca merge atunci eu as verifica altfel. Masoara daca primeste curent motorasul in momentul cand apesi pe buton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa ma uit diseara. Nu motorasul ma ingrijoreaza, pentru ca as putea sa-l ridic manual. Displayul nu afiseara nimic. Daca apas enter pe comenzile din spatele volanului cocea de la GPS imi spune ca nu e nici o destinatie setata.

Eu zica ca unitatea de GPS merge, curent ajunge la display si totusi nu functioneaza. Trebuie sa gasesc unul sa fac o proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0