Claudiu62

Buna ziua, avem colegi posesori de volvo s40 v50 in Ramnicu Valcea

24 posts in this topic

Buna ziua, sunt nou pe acest forum, sunt posesorul unui volvo s 40 din 2006 si ma intereseaza daca de la mine din oras din Ramnicu Valcea este cineva:) multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Exista mai mulți posesori de v50-uri s40-uri!! Eu unul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizati o intalnire?

Sent from my iPad using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:huh:<_<Am ramas fara frane...d'nezăii ei de masina.. !!Dar daca trebuie , o imping!! Rm Valcea e mica!!

Edited by ovidiuioana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut si eu si va urez sarbatori fericite pentru ca suntem in sezonul sarbatorilor.Sunt posesor nou de V50 si simt o mare diferenta din punct de vedere al confortului ,zgomotului,performantei etc.Am avut un focus mk1 diesel 1,8 tddi si mai am o fiesta 1,4 benzina.V50 este  a saptea masina personala (toate sh).O am de nici o luna deci nu prea pot sa -mi dau cu parerea despre performantele ei.Interventii: schimbul de ulei si toate filtrele.Distributia o mai aman pana in primavara.Primele probleme sunt cu diuzele de la stropire faruri (curge lichidul).Cred ca sau uzat semeringurile .O alta problema ar fii limba (Olanda) dar stau cu google dupa mine si ma descurc deocamdata.Sper sa gasesc parteneri de dialog, ajutor reciproc in Rm Valcea sau imprejurimi si nu numai.Am uitat sa specific ca este 2010 diesel (D4162T) 84kw 114 cp.

IMG_20161123_104735.thumb.jpg.5b2e5aa998IMG_20161123_104715.thumb.jpg.cc19009372IMG_20161123_104547.thumb.jpg.1a5df7d9aa

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Va salut si eu si va urez sarbatori fericite pentru ca suntem in sezonul sarbatorilor.Sunt posesor nou de V50 si simt o mare diferenta din punct de vedere al confortului ,zgomotului,performantei etc.Am avut un focus mk1 diesel 1,8 tddi si mai am o fiesta 1,4 benzina.V50 este  a saptea masina personala (toate sh).O am de nici o luna deci nu prea pot sa -mi dau cu parerea despre performantele ei.Interventii: schimbul de ulei si toate filtrele.Distributia o mai aman pana in primavara.Primele probleme sunt cu diuzele de la stropire faruri (curge lichidul).Cred ca sau uzat semeringurile .O alta problema ar fii limba (Olanda) dar stau cu google dupa mine si ma descurc deocamdata.Sper sa gasesc parteneri de dialog, ajutor reciproc in Rm Valcea sau imprejurimi si nu numai.Am uitat sa specific ca este 2010 diesel (D4162T) 84kw 114 cp.

IMG_20161123_104735.thumb.jpg.5b2e5aa9982f5da21ef14de7c191e942.jpgIMG_20161123_104715.thumb.jpg.cc19009372465a2a51560b5613d4dad5.jpgIMG_20161123_104547.thumb.jpg.1a5df7d9aa0199ce8be909185ffbc882.jpg

Salut si bine ai venit printre fanii Volvo! Suntem câțiva Volvisti in Vâlcea ! Ai ales o mașina buna !! Singura problema e ca marca asta cam sperie mecanicii locali! Sau cei care se bagă îți cam sperie bugetul! Ca de.. parca ar repara vreun RolsRoyce!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne adunam maine in parcarea de la Billa? Dupa ora 15:00? :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne adunam maine in parcarea de la Billa? Dupa ora 15:00?

Nu-mi spune ca ești din Vâlcea .. !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne adunam maine in parcarea de la Billa? Dupa ora 15:00?

Nu-mi spune ca ești din Vâlcea .. !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu, nu-ti spun !

Nu sunt din Vâlcea dar vin des :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne adunam maine in parcarea de la Billa? Dupa ora 15:00?

Nu-mi spune ca ești din Vâlcea .. !!!Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu, nu-ti spun !

Nu sunt din Vâlcea dar vin des

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pai hai nu te muți in Vâlcea ? Dacă te conving pe tine , poate te urmează și alții ( Bogdan G , de exemplu)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur nu!

Parcare de la Billa este full, aglomeratie peste tot...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 10 minute, Dinoco a spus:

Sigur nu!

Parcare de la Billa este full, aglomeratie peste tot...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Salut! Ai un p.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si eu tot din vlacea sunt ....de ceva mecanici nesperiati aveti cunostinte:))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Salutare si eu tot din vlacea sunt ....de ceva mecanici nesperiati aveti cunostinte:))

Salut! Hmm .. e greu.. Eu fac unele reparații la Ford , pe Varianta! Au prețuri bune, o sa fi surprins ! Am făcut distribuția la ei și am fost multumit!Stai departe de MV Motorsport !! Cât despre tester .. problema..!! In 4 ani și aproximativ 70k nici o problema sa necesite tester!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea anterioara a fost un ford mk1 si am avut unele probleme de natura electrica pe care nu le-am rezolvat la ei si am decis sa nu mai merg acolo.

Acum la Volvo am facut schimbul de filtre si ulei undeva pana in Dedeman pe dreapta cum vii de la oras .Propietarul de la service a lucrat la Ford la Primexprod si are  magazin de piese auto pe la autogara.Cred ca o sa tin de ei.Mecanici colaboreaza ,explica si par de treaba.Urmatoarea interventie este inlocuirea unei duze spalator faruri care curge iar in primavara distributia.

De un tester as fii si eu interesat fiindca nu am facut o inspectie amanuntita .Daca cunoaste-ti pe cineva in oras de incredere si care are soft pentru volvo va rog sa ma anuntati si pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea anterioara a fost un ford mk1 si am avut unele probleme de natura electrica pe care nu le-am rezolvat la ei si am decis sa nu mai merg acolo.

Acum la Volvo am facut schimbul de filtre si ulei undeva pana in Dedeman pe dreapta cum vii de la oras .Propietarul de la service a lucrat la Ford la Primexprod si are  magazin de piese auto pe la autogara.Cred ca o sa tin de ei.Mecanici colaboreaza ,explica si par de treaba.Urmatoarea interventie este inlocuirea unei duze spalator faruri care curge iar in primavara distributia.

De un tester as fii si eu interesat fiindca nu am facut o inspectie amanuntita .Daca cunoaste-ti pe cineva in oras de incredere si care are soft pentru volvo va rog sa ma anuntati si pe mine.

Salut! Pai la ford am facut distributia, si ceva lucrări strict de mecanica.. cu electronica nu am avut probleme , mulțumesc lui Dumnezeu ! Ar fi bai mare lipsa testarului !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello bang bang,

In perioada 13-15ianuarie voi fi prin Ramnicu, o punem de-o intalnire?

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Dinoco , pe mine nu conta , că o sa fi deja sătul de munca in perioada aia! Poate prin Aprilie când ma întorc ! P.s Cred ca o sa găsești parcarea de la Billa pustie!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Vâlcea nu, poate la Olănești sa ma retrag la pensie . 😂

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
La Vâlcea nu, poate la Olănești sa ma retrag la pensie .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Eee... nu ar mai fi mult ..!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.Tinand cont ca al meu volvo are ceva grade de rudenie cu ford iar eu avand  2 forduri inainte (mai am una) astazi o sa merg la intalnire cu ei la parcarea subterana din noul Kaufland de pe stada Barajului.Precizez ca activitatea clubford valcea este destul de activa unde ne-am format o gasca de prieteni participand la multe distractii si intalniri impreuna.Intalnirea incepe de la 13 si as fii bucuros sa mai vad cel putin inca un volvo alaturi de al meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nicolaegluga said:

Salutare.Tinand cont ca al meu volvo are ceva grade de rudenie cu ford iar eu avand  2 forduri inainte (mai am una) astazi o sa merg la intalnire cu ei la parcarea subterana din noul Kaufland de pe stada Barajului.Precizez ca activitatea clubford valcea este destul de activa unde ne-am format o gasca de prieteni participand la multe distractii si intalniri impreuna.Intalnirea incepe de la 13 si as fii bucuros sa mai vad cel putin inca un volvo alaturi de al meu.

IMG_20170115_155351.jpg

IMG_20170115_135518.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now