Stefann092

Cutie automata

11 posts in this topic

Salut băieți sunt nou pe forum , dar vechi utilizator de Volvo s80 ;)) si am o problema sper ca a-ti putea sa ma ajutați cu un sfat , părere , orice . Am un Volvo s80 2000 2.0t benzina automat , si am fost sa imi schimb uleiul la cutie , toate bune si frumoase si dupa schimbul de ulei masina nu mai vrea sa imi dea a 3 decat daca sta turata  pe la 4000-5000 de ture vreo 8 secunde si cu greu da a 4 care trece normal si a 5 la fel , aveam in bord eroare de la cutie gettriebe erfordel . Si stau de 7 zile așteptând ca mecanici sa o rezolve dar degeaba au curățat blocul de valve si etc Menționez ca au pus ulei Ravenol  ATF si a intrat numai 4.5 litri sau ceva de genu +. - 200 de grame . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bagat ulei prin locul care nu trebuie. Au desfacut surubul care tine t4ana de la  viteza a3a. Nu esti primul care o pateste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spunea si colegul @paunionutz au bagat ulei pr unde nu trebuie, la modelul tau se baga pe la joja.

Trebuia facut flush ca sa "intre" mai mult.

Are rost sa intreb daca ti au facut nivelul la ulei citind temperatura lui pe tester?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 11 ore, Brava a spus:

 

Are rost sa intreb daca ti au facut nivelul la ulei citind temperatura lui pe tester?

 

Hai bai brava , aia nici la reprezentanta nu se face (timisoara).

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucreaza ca in vest :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

500E la baiatu si se rezolva cutia . 

La ultima am luat 1000E asa ca 500E e pomana . :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vand volvo S80.... :D

Edited by Brava
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu 5 viteze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc tare mult băieții maine ma duc la service si o sa le explic problema care au facut-o dar uleiul cum vi se pare e ok pt cutie ? Si unde as putea face sistemul de frânare care la deranjat mecanicul ca el sigur nu stie ce a facut !? Sunt din piatra Neamt si masina e la Iasi :)) deci ceva pe aproape 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva aproape sa o rezolvi? 

 

Bucuresti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now