Sign in to follow this  
Followers 0
balcanic

Bielete antiruliu

7 posts in this topic

Bună ziua,

 

Am schimbat biletele antiruliu pe fata și am o mare nelamurire. Pe mașină sunt de 330 mm lungime dar în program de că ar fi de 280 lungim . Am montat de 280 au venit la fix , dar bate mașină la fiecare denivelare. Le-am pus pe cele de 330 , cu mare chinuiala deoarece nu vine la gauri și trebuie sa apeși în jos bara stabilizatoare, dar cu astea numai bate. De ce pe mașină este un fel și în program alt model?

Este un volvo s40 2.0 d fără DPf din 2007 model sport.

Edited by balcanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe fata la șasiul sport sunt de 298mm . Cod 31340273.

Pune totuși o serie de șasiu. Poate nu ai șasiu sport .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma puteți ajuta pentru aceasta serie și cu un cod pentru semeringul de la palier și pentru semeringul de la axul de la cutie? Mulțumesc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic cu bieletele, eu am montat mereu acelasi cod indiferent de sasiu si am avut si una cu sasiu sport, lasata jos de fabrica si dotata si cu sway bar intre amortizoare si s-au potrivit toate si nici n-a batut nimic

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am pus când am vrut ieri sa schimb  cele de 298 mm ( ca asa dădea în program , dar nu bag mâna în foc ca au fost identificate corect) și băteau la cea mai mica denivelare. 

Pe mașină erau cele de 330 mm , dar vin cam ciudat fata de alte mașini,adică trebuie după ce prinzi capătul de jos al bieletei trebuie sa tragi serios de bara în jos ca sa prinzi  bieleta sus și parca este un pic peste mana. Cu astea de 330 mm numai bate nimic. Pe spate în program da bielete antiruliu tip bara cu pivoți în capete și eu pe mașină am sistemul cu un șurub și bucșe. Dar cred ca au fost identificate greșit în program . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0