Sign in to follow this  
Followers 0
Laura

Viata nu e tocmai roz intotdeauna :(

14 posts in this topic

Nu stiu exact unde sa postez, poate aici e bine pentru ca e mai la vedere...

Cred ca unul din colegii nostrii de forum are nevoie de ajutor.

Poate unii dintre voi ati citit aici :

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,965.15.html

Nu vreau sa para deplasat… nu il cunosc personal pe Gabriel…dar propun sa il ajutam atat cat ne sta in putinta. E o boala cumplita si ma gandesc ca oricare dintre noi am putea trece prin asa ceva :(

Sustinatori mai sunt:

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=2403&hl=

E doar o propunere, nimic nu e obligatoriu.

Eu luni am sa fac o oprire la banca.

Sanatate multa va doresc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sufleteste, suntem cu totii alaturi de Gabone!! M-am gandit nu o data la faptul ca si mie mi se putea intampla asta...sau mi se va putea intampla in viitor...caci o astfel de boala nu iarta pe nimeni. Mi-am propus, ca atunci cand iau salarul sa trec si eu pe la banca!! Dar n-am dat de niciun cont... ??? @Laura, ma poti ajuta, te rog? Multumesc!

Trebuie sa te faci sanatos Gabone, ca sa repari odata Volvo ala Amazon si sa participi impreuna cu noi la viitoarele intalniri ale volvo-club.ro!! Sanatate Gabone!!  http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,965.0.html

P.S.:N-ar strica niste motociclete turate la maxim, la intalnirile noastre  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresionant...un strigat de ajutor:

´´ Vreau sa lupt, vreau sa traiesc, vreau sa trec cu bine peste toate tratamentele! Va rog sa ma ajutati cu cat puteti, sa pot sa imi cumpar medicamente pentru a trai! Va multumesc din tot sufletul!

Gabriel Ghita,

Bucuresti

Unde puteti face donatii

Daca doriti sa il ajutati pe Gabriel, puteti face donatii in contul RO 26 RNCB 0318049998830001 deschis in lei la BCR sector 2 Bucuresti pe numele Ghita Gabriel Dumitru.´´

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=206355

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , sunt mai nou pe acest forum si il citesc aproape in fiecare zi (ma intereseaza mult detaliile despre un s 60 dar asta e alta poveste) , dar de data aceasta am data de acest subiect care mi-a atras atentia din cauza gravitatii lui , este f greu sa infrunti asemnea incercari care de multe ori te iau pe nepregatite , dar asa este viata aici nimic nu este sigur , nici macar clipa urmatoare si asta deoarece putem fi siguri decat pe  clipa asta nimic mai mult .

Este trist mai ales cand te gandesti ca uneori aparent viata unui om depinde de o suma de bani oarecare , si ca se cheltuie miliarde in lumea asta doar pentru razboaie , dar mai inainte de toate eu cred ca este alta solutie , si anume Dumnezeu , El este acela care poate rezolva intr-un fel sau altul taoate problemele si necazurile noastre , numai ca din pacate in tara noastra Dumnezeu este asociat cu o religie , de cele mai multe ori moarta si lipsita de putere , dar Dumnezeu nu este asa , El este viu si are toata puterea , de aceea parerea mea este ca el , Gabriel sa incerce si acesta cale , nu are nimic de pierdut ci din contra poate castiga totul , cunosc si am auzit de o multime de marturii cu oameni care au fost vindecati de Dumnezeu . Problema e ca din cauza ignorantei si a vietii astaia parca prea materiala uitam ca avem un mantuitor viu care ne iubeste nespus de mult , Domnul Isus Cristos care si astazi mai poate sa vaca minuni . De aceea daca cumva simte ca ar vrea sa incerce si aceasta metoda il rog sa imi lase un mesaj si putem vb mai mult pe tema asta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc tare mult domniorsi doamnelor.....ptr grija ce mi-o acordati in primul rand......si nu in ultimul rand, VA MULTUMESC CELOR CARE AU FACUT DONATII IN contul meu.

Asa cum ati vazut probabil pe celelalte forumuri...... nu ma las io cu una-doua......nu ma sperie pe mine o astfel de piedica a vietii mele.

Trebuie sa trec peste asta cu bine,sa pot venii la intrunirile de volvisti si sa va prezint bijuu

Inca o data sarut mana ptr sprijinul acordat si ptr cuvintele de bine......ne mai fiind vorba de donatii.

DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA DEA SANATATA.

VOLVO RULZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum sunt la pen ultima cura, mai am una pe 8 octombrie si apoi gata, ptr moment..urmeaza o investigatie dupa care o alta etapa de tratament de intretinere de cca 2 ani cu cure la interval de 2 luni.

Mergem inainte si nu vreau sa ma uit inapoi.

La Amazon, mai am un pic si sper s-o inscriu zilele viitoare.

Am sa merg sa-i fac si tobele din inox, dupa care .....voi incerca sa fiu prezent la intalnirile de la polivalenta de joi....

Toate cele bune si sa ne vedem/auzim sanatosi.

va salut si va respect al dvs.Gabone_biker2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multa sanatate si curaj!..te asteptam cu nerabdare....

Share this post


Link to post
Share on other sites

LA MULTI ANI in 2009

Oameni buni, asa cum am promis...ma fac bine

Am fost plecat in Italia, am facut analizele si sunt ff bune.

Anume....la nivelul intregului organism , deocamdata, nu mai am formatiuni tumorale cancerigene.

Un pas ff mare in lupta cu boala.....acum trebe doar sa fac ceva tratament de intretinere si regim.

Acest lucru se datoreaza DUMNEAVOASTRA celor care m-ati sprijinit si m-ati ajutat sa imi fie mai usor.

Pe aceasta cale, momentan, tin sa va multumesc din suflet si nu pot decat sa va urez

"LA MULTI ANI" CU SANATATE , FERICIRE SI IMPLINIRI PE 2009

cu stima

GABONE :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa lupti mai departe ! Sa ai un an nou infinit mai bun decit cel care a trecut !

Si sa ai liniste in suflet !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sanatate multa si nu te lasa,da-i mai departe, succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gabone_biker2, ma bucur ca esti bine. ce l putin sufleteste sunt printre ceilalti alaturi de tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult respect pentru lupta si vointa ta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0