Sign in to follow this  
Followers 0
yachtmanblue

Material textil buzunare portiere contra zanganeli

6 posts in this topic

Salutare,

De cand am luat masina, ma tot sacaie zgomotele de la diversele lucruri ce le pun in buzunarele portierelor, care spre surprinderea mea nu sunt captusite cu un material textil/mocheta. A gasit cineva in comert o captuseala textila facuta special pentru buzunarele portierelor ? Sau o improvizatie ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit o rezolvare simpla pentru problema ta: nu mai pun chestii in portiere. Daca ar fi venit cu textil 'din fabrica' acolo care nu s-ar fi putut scoate usor nu cred ca ti-ar fi placut sa ai colectie de firimituri, scame s.a.m.d. prin portiere.

Acum serios vorbind, asta chiar mi se pare o problema rezolvabila, in schimb nu am gasit solutie pentru centura pasagerului care la P3 este foarte mare si grea si se tranteste like there's no tomorrow in stalpul masinii. Am incercat protectia de picioruse pt mobila de la Ikea (bulinuta cu autoadeviz, suprafata din textil moale) dar s-a dezlipit dupa vreo 2 saptamani si mi-a lasat o smegma ca-n povesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am cum sa nu le folosesc pentru o sticla de apa si alte rahatisuri mai dure. Sa am firimituri ca se scot la aspirare... Ma deranjeaza mai ales cand am ceva in portiera din dreapta si ma fac râmă sa le izbesc...traznile-ar!

Cred ca o solutie ar putea fi mocheta textila pentru boxe audio... dar ma gandeam ca poate o exista ceva modelat la cald in forma buzunarului, frumos decupat.

Si centura pasagerului daca se pozitioneaza stramb izbeste ca naiba...si cred ca tot cu o mocheta decupata frumoas si banda dublu adeziva 3M se rezolva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La XC70 cat si XC90 pe partea verticala a buzunarului este un material care absoarbe socurile, ceva textil/pufos sau pe acolo ca nu se vede, doar il simti.

Raman fara nimic cel dinspre exterior si partea de jos.

La S60 nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms, m-am luat si eu la tranta cu Ali ieri. Astea rezolva doar o parte a problemei caci nu capitoneaza peretii buzunarelor si miscarea masinii sau bassul din boxe imi perturba experienta la volan :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0