Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ateo

Capac plastic carlig de tractiune

6 posts in this topic

Salutare!

M-am intors din concediu din Germania, si cand am bagat masina in garaj, am constatat ca imi lipseste capacul de plastic care mascheaza tot harnasamentul carligului de tractiune. Problema e ca am fost la dealer, care a sunat la toti ceilalti din toata tara (dealeri Volvo) si nu ma pot ajuta.

Daca are cineva, un astfel de capac..., va rog, contactati-ma!

Am pus si o poza ca sa intelegeti despre ce vorbesc.

post-280-12877848168143_thumb.jpg

post-280-12877848168143_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e vorba de carlig de remorcare original, inseamna ca nu ai sunat chiar peste tot ;)

Codul este 9481187, pretul este 120RON.

Ai poza atasata mai jos, pentru confirmare.

post-7-12877848168972_thumb.jpg

post-7-12877848168972_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Midnight Caller!

Eu cred ca e vorba de carligul original. Sigur nu pot sa fiu, masina am cumparat-o din Germania. Ideea e ca am fost cu masina la reprezentanta Volvo din Oradeam iar cei de acolo mi-au spus ca au sunat la restul reprezentantelor din tara si ca nu au avut succes. Acum stau si ma gandesc... m-au mintit? Sau nu e original sistemul de remorcare. In fine, maine ma ocup de treaba asta.

Inca o data, merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modelul pus de Midnight seamana cu al meu care cu siguranta nu se aseamana cu ce ai pus in poza tu. Modelul meu, original Volvo, nu iese in exteriorul barii de protectie cum am vazut la tine in poza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Merci Maurice, se pare ca voi umbla cu fierataniile pe afara. Problema e ca l-as da jos complet ansamblul, dar spoilerul este taiat in partea inferioara, asa ca indiferent cum va arata nasol.

O sa ma duc pe la dezmembrari, sa vad, poate am noroc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a rezolvat! Mi-a adus un prieten din Germania un capac pt ansamblul carlig. Se pare ca aveam nevoie de unul original. M-a costat 70 RON nou nout! Tot mai bine e afara...

Share this post


Link to post
Share on other sites