Guest Toto

Volvo v40 accident in direct 100 km/h

13 posts in this topic

Ciudat in primul rand ca soferul practic ´´paralizeaza´´ la volan, nu mai reactioneaza si atunci pasagerul din dreapta incearca sa redreseze masina punand mana pe volan. Cred ca soferul era incepator...trebuia sa roteasca de volan spre dreapta lui si ar fi salvat situatia. Ce conteaza e faptul ca se termina cu happy end, toti sunt teferi!! Daca era Logan, cred ca acum aveau toti o cruce deasupra capului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imp e ca au scapat toti .. dar ma intreb dc nu a incercat sa deschida portiera soferu sa vedem daca se deschide .. alea din spate sau deschis fara probleme dupa rostogolire .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treaba asta,pasageru' din dreapta punand mana pe volan,mi' se pare cea mai mare prostie,in dreapta nu "simti" masina ca si la volan.Sigur lucru' care poti sa-l faci (punand mana pe volan,pasager fiind) e sa-i ingreunezi situatia soferului de-a mai redresa...parerea mea!Cum e si in cazu' de fata,pune mana pe volan cu cateva clipe inainte ca masina sa iasa in decor,atunciii...poti sa tot incerci sa redresezi.  ??? Am impresia ca mai mult vrea  sa se tina' de el(punct fix,si usor de "prins" ) !  :(

Da,asa zic si eu...ca era incepator soferu' ,se vede pe expresia fetei,cand pierde controlul, "ce prost " reactioneaza !

Important e ca au scapat,cred ca fara nici o zgarietura...

inca un + pentru volvo !  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu stiu cati dintre noi chiar dupa 100.000km NU ar avea expresia aceea pe fata cand masina scapa de sub control. Si pe de alta parte a incercat sa o redreseze si partial reusise... Pana cand, POC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pei din cate am observat eu .. ca sa fi bagat unu de pe contra sens in depasire .. asa am tras eu concluzia si el si-a luat panica si a pierdut controlu acuma nu stiu exact .. dar altceva .. nu imi dau seama ce ar fi doar no trecut vreo pisica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am revazut filmuletul de n ori, concluzia mea este ca pasagerul din dreapta s-a fixat de volan, nu a incercat sa redreseze masina si sunt in asentimentul lui "roco". Daca vira dreapta doar derapa in cazul in care nu intalnea un obstacol la roata.

2-0 Spania-Rusia asa le trebuie:)

HAI ROMANIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

vedeti pe youtube ca explica ei cauza accidentului..........daca aveti rabdare sa cititi la comentarii........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airbag???  Fara impact frontal, dar NIMIC??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca au scapat teferi, asta conteaza.

si eu am tras o sperietura zdravana pe autostrada la 130km/h cand deodata am intrat pe o portiune uda/polei si masina a inceput sa danseze. A mea s-a redresat destul de repede, la 100km era deja pe sensul de mers dar nu o sa uit nicodata cum vedeam ba parapetul din dreapta, ba pe cel din stanga... 

COncluzie: viteza e periculoasa pentru ca niciodata nu ai de unde sa sti de unde vine pericolul. Trebuie sa intelegem ca viteza maxima permisa nu e viteza recomandata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now