Sign in to follow this  
Followers 0
contdezactivat

Volvo Club Germania

3 posts in this topic

Salut!

Noi la firma am avut vreo 5-6 masini Volvo pentru agentii de vanzari sau pentru cui ii mai trebuia, la un moment dat chiar mai multe.

M-am uitat in actele lor si am vazut ca langa cartea de service si cea tehnica, mai aveau si un card de Volvo Club Germania (de acolo au fost aduse), plus un fel de certificat care atesta calitatea de membru in Volvo Club.

Acest card presupunea o reducere de 15% la orice reprezentanta Volvo sau magazin de piese autorizat Volvo.

Mai multe detalii despre card, nu stiu. Treaba parea f bine pusa la punct si ma intreb daca nu cumva acest card a fost oferit de dealer la cumpararea masinii...

Cred ca pentru Romania ar dura ceva sa ajungem la aceasta recunoastere din partea dealerilor/importatorului, deocamdata este bine ca acest forum creste in utilizatori.

Poate ar fi un inceput sa contactam celelate Volvo Cluburi din europa, poate vreo afiliere ne-ar aduce mai multa recunoastere?

saluT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am beneficiat de reducere 10% la manopera in service Volvo (Primus) pt ca masina este mai noua de 10 ani. Deci ceva reduceri exista si aici .

PS> reducerea este valabila si la piese. Dar la ce preturi au la primus prefer sa cumpar de la Alex :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am beneficiat de reducere 10% la manopera in service Volvo (Primus) pt ca masina este mai noua de 10 ani. Deci ceva reduceri exista si aici .

PS> reducerea este valabila si la piese. Dar la ce preturi au la primus prefer sa cumpar de la Alex :P

Si eu sunt clientul lui Alex  :P

De reduceri din astea, am si eu parte ca il stiu pe directorul de la Volvo Brasov, mi-au dat mult mai mult decat 10% discount dar parca mi-ar place sa nu mai zic nimic si sa primesc in schimb o plecaciune in fata mult puternicului card de volvo member  ::)

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0