Guest baba

salut sunt posesor de volvo sunt roman dar locuiesc in belgia . este asta o prob

8 posts in this topic

este asta o problema pentru a fi alaturi de voi? am detinut un volvo 740:gl diesel cu care am facut 60000 km cu mici probleme  acum detin un v40 1.9td din 1996 cu 170000km. nu am poze ca este la intretinere+ kit distributie.posed si un peugeot 607 din 2001 triptonic full cu care am 190000km . sper sa nu am probleme cu volvica am vazut aici si cu 385000km . am rulat cu el doar 200edie 5km si a consumat in medie 5 fata de 8 ai peugeotului deci sper sa fie bun pentru naveta de peste 100km care o fac zilnic.am citit despre uleiul PC dar aici  exista doar repr in anglia. eu folosesc ptr peugeot esso sau total full sintetic ar la volvo incep cu castrol alta idee nu am . cam atat ptr inceput .ps :am dat pe v40 2400euro :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit printre noi! mai sunt si altii ca tine care sunt printre noi! Ref piese,ulei,etc nu ezita sa intrebi pe midnight ( www.piese-volvo.ro) sau pe ceilalti! baga niste poze cu v40, de unde l-ai luat asa ieftin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salve  sunt mai ieftine aici  eu l-am gasit un pic mai ieftin dar in general ptr km si anii96-97 3000-3500europoze pun dupa ce o aduc de la garaj unde este ^tr intretinere si schimbarea kit distributie. asa am facut cu toate masinile care le-am avut si nu am avut probleme de motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baba, nu e nicio problema ca esti in Belgia!! Avem forumisti si in Anglia, Spania, si cred ca nu sunt singurii din diaspora! Important e ca ai Volvo. L-ai luat foarte ieftin, idiferent de starea in care se afla masina. Ai dat cumva ´´prima de casare´´pentru el, cum e la noi?   ;) Belgia e o tara foarte frumoasa, am vizitat-o anul trecut (Ostende). :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit in clubul nostru. indeferent de locatia geografica, ideea este ne ajutam intre noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baba, aici gasesti numai mprieteni,conteaza pe colegi! eu am gasit pe site multe raspunsuri le intrebarile pe care le aveam des[pre masinutamea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now