Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

opus

Achizitie V70 D5 Awd

4 posts in this topic

Buna stimabililor ! Deoarece copii cresc si vor sa conduca fiare ma vad silit sa cobor din 850 ul care m-a plimbat prin lume 11 ani fara nici o problema majora pana in prezent si sa o cedez fetelor sa le stiu in siguranta...iar eu ma gandesc la un V70 AWD D5 gen: https://www.autoscout24.ro/oferte/volvo-v70-d5-awd-momentum-prijs-ex-bpm-motorina-albastru-d8cb0578-69b6-43db-bdff-c34095346fc6   Deoarece nu voi trece la alta masina fara sa va cer parerea despre acest model iata ca o fac. Nu doresc sa va sun (deocamdata!) si sa deranjez aiurea dar daca timpul si starea va permite dati-va cu parerea , eu am citit si citesc in continuare ce scrie europa pe net dar cateva pareri de aici, unde m-am "nascut" mi-ar prinde bine. (Va ajut cu un exemplu: daca Bogdan.G  zice "NU" e de ajuns si schimb directia de cautare!)(Cei care vand piese si repar masini pe aici sa nu se supere pentru exemplul dat,  astept pareri si de la ei si ma gandesc cu drag la voi)!!! Va pup si va multumesc anticipat !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandesc ca nu vrei unu peste 300k km.  Modelul e chiar fain si nu sunt nici scumpe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma tem de numarul de kilometri daca am norocul ca masina sa fi fost intretinuta.... Ma intereseaza acele defecte de proiectare care pot exista si pentru care merita sa aleg un anumit tip de serie .... De 850 ul actual m-am plictisit ca nu se strica nimic, lumea ma intreaba la ce service bun merg si rad de mine cand le spun ca in 11 ani nu am avut probleme.....a dracului masina ))

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites