contdezactivat

C30 electric

11 posts in this topic

Pai ca sa fiu in tonul discutiile ecologiste, total de inteles dupa mine, va zic un zvon.

Volvo testeaza o varianta de C30 complet electric, alimentat la priza.

Autonomia bateriei se pare ca este in momentul de fata... 80km. Cam slabut...  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam slabut. Poate va creste autonomia pana cand va fi lansat. Pentru unul care merge regulat 60km/zi, ar fi ok. Mai rau e cand pleci in vacanta sau daca intervine ceva neprevazut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe...ce reclama marfa ruleaza de cateva zile pe Realitatea TV...exact, e vorba de C30 :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit s-au gandit ca masinile nu se vand singure :) Eu zica ca acest model va avea succes printre cei din target, cum are acum Yaris-ul de la Toyota, pastrand proportille.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conceptul acesta hibrid se numeste de fapt : Volvo Recharge

am gasit cateva link-uri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mi-as permite, eu mi-as cumpara o masina electrica, oricare ar fi ea, macar pt. oras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai alimentam cu combustibil da' bagam in priza >:(. ce mai urmeaza ? sa ne pi_am in rezervor . baietii luati-va ADIO de sunetul unui TURBO  ;D   (scuze pt. limbaj)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea faina la masinile electrice este ca pleaca de pe loc f.f.f.f repede :) au un demaraj aproape imbatabil :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tot cam ca un troleibuz, asa ca de ce sa dau bani pe un troleibuz personal?  :D Sunetul de esapament si de blow-off vine pe cd?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tot cam ca un troleibuz, asa ca de ce sa dau bani pe un troleibuz personal?  :D Sunetul de esapament si de blow-off vine pe cd?  ;D

de pe CD sau ne face rost Ramon de unde modulator FM de motoare diesel V8 sau V10 :)))))) ca tot ne-am jucat cu el si joia trecuta =)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now