Sign in to follow this  
Followers 0
Guest budulan

Volvo S60 530cp si 672Nm !!!!

6 posts in this topic

FAIN!! Insa in ce hal rupe aderenta... cum sare acul turometrului la accelerari... Prea multi CP pt. o tractiune fata... Cred ca e frustrant sa o conduci, trebuie sa te porti cu pedala de acceleratie cu gentilete maxima, nu poti sa bagi bocancu pana in prasele cand iti vin piticii pe creier :D

E ca la aia din filmele XXX care au ditamai barosu' intre picioare... Si toti ii invidiaza :P , insa saracii niciodata nu isi pot manifesta instinctele in forma lor cea mai primara, ca astfel "levierul" se transfoma in arma crimei.

Revenind,  :D un 280-320Cp sunt in cazul S60-ului suficienti, ca sa o consideri masina sport.

Bravo si tuneriilor alora ca au aratat ca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La peste 200cp pe roata fata orice masina mica are tendinta de supravirare. La peste 300cp nu are rost sa-i mai pui dstc  ;D. Oricat te-ai chinui sa faci un sasiu cumsecade tot trebuie sa faci un compromis. Daca ar fi fost 4wd era ceva :)). Sau daca e pe spate, subvireaza si e buna de drifturi :)) Oricum, sincer sa fiu nu prea imi place cum "urla".....parca e prea mult....

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA ! asta face viata o placere....

(aderenta dispare si la 480 nm cu tot cu dtsc)

mie, sincer, mi-ar mai trebui 60-70 de cai (am 220). dar rad motorul si nu merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau daca e pe spate, subvireaza si e buna de drifturi :))

Aaaa.... supravireaza :P

Pe scurt, la multi CP pe fata lovesti copacul din exteriorul curbei cu botul, pe spate lovesti copacul ala cu lateralul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0