Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Emil

Sugestii

10 posts in this topic

Imi voi achizitiona un alt S60. Cutie automata sau manuala? Voi ce credeti ca e mai bine? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu automatic ai cheltuieli mai mari la intretinerea ei si mecanici putini care sa o repare in caz ca pica. Poti sa-l intrebi pe Alex cat costa o inlocuire de ulei la automatic  ;D .....In schimb ai alte avantaje pe care le stii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am mers cu amindoua.

manualul 6 imi place mai mult desi nu e foarte precisa.

dar e excelent etajata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca esti un om comod sau circuli ff mult in oras ia cutie automata , daca iti plac senzatiile si vrei sa simti masina iar in oras nu te deranjeaza ca schimbi manual vitezele ia cutie manuala , plus ai sigurantza ca la cea manuala daca pica ceva se poate repara

Share this post


Link to post
Share on other sites

CUTIE AUTOMATA

mult mai comod la condus

de fapt e o cutie pt cei mai lenesi

o prefer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as opta tot pentru cutie automata, geartronic sau powershift, cum ii spune de anul acesta, nu cea clasica automata. Din cate mi-au zis cei de la Volvo TM cutia automata de pe S60 e ceva mai lenesa, insa bine etajata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

automata (geartronic), clar.

Chestia cu intretinerea e cu dus si intors... schimbul uleiului de cutie costa vreo 10 milioane, doar ca nu ai de ce sa-l schimbi decit daca e vreo problema...adica nu e ceva care se schimba la fiecare revizie.

Poate, pt linistea ta, sa-l schimbi la vreo 100-150 de mii de km. Eu intentionez sa-l schimb anul asta, sau la anul, cu toate ca nu e nevoie... but, just in case  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevasta mea are un Audi A3 2.0T (200cp) cutie DSG cu dublu ambreaj schimbator (+.-) pe volan si tot nu imi da senzatia care mi-o da o cutie manuala , eu ma refer strict la senzatie de restul nu comentez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde mai este placerea sofatului fara o cutie manuala? Usor usor ne transformam in niste robotei. Cat mai putin efort si cat mai multe electronice >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0