Midnight Caller

O alta varianta de a curatza plasticul

10 posts in this topic

Dragi co-forumisti, azi mi-am dedicat cateva ore pentru a face curat prin buburuza mea. Atentie, ceea ce spun e valabil cel putin pentru S40/V40 din cauza naturii tapiseriei.

Printre aspiratoare, carpe, si alte ustensile, am luat cu mine si niste Lapte Doina. Dap, cel pe care-l foloseau mamele/sotiile noastre pentru a se demachia acum ceva decenii...

Cum majoritatea noastra este fumatoare, si prin trafic mergem cu geamul deschis, toata mizeria si praful intra in habitaclu si murdareste peste tot. Unul din locurile tipice este partea superioara a stalpului mai deschis la culoare din dreptul scaunului.

Se foloseste o periuta de unghii, se "mozoleste" cu un pic de Lapte Doina, si se freaca bine stalpul pana cand iese murdaria din porii materialului. Apoi se sterge cu o carpa si voila ! Am facut o poza before & after, nu stiu daca se vede foarte bine diferenta, dar credeti-ma ca ESTE ! Puteti sa va uitati pe partea dinspre bot si sa faceti o comparatie cu partea din spate, sa vedeti cum ar trebui sa arate curat...

Mai jos poze :

Inainte

[attach=1]

Si dupa

[attach=2]

post-7-1287784883065_thumb.jpg

post-7-12877848861087_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lapte de la Doina" a ajuns curatator de plastice....INTERESANT. Cum drak de ti-a dat prin cap tocmai de lapte Doina??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Doina se curata foarte bine si pielea. Fara gluma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ca laptele acela provine de la vaca asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ca laptele acela provine de la vaca asta...

  :D  Saraca vaca

Cu Doina se curata foarte bine si pielea. Fara gluma

Alex, ai dreptate. Eu il folosesc cu succes la curatat pantofii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama...Alex baiatule...tu nu-ti dai seama ce "vaca de muls"ai postat.Ar fi o afacere buna....cumperi lapte Doina la 5 lei si il vinzi ca solutie de curatat...  ;) Alea cat de cat sunt peste 20 lei. Parca vad ca in viitorul apropiat nu mai gasesti in magazine lotiunea respectiva... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac cinsteeeee !!! Lapte Doina pentru toata lumeaaaa !!! Sa curga laptele Doinaaaaa !!!  :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Åži eu ÅŸtiam despre calităÅ£ile nenumărate ale laptelui Doina demult, pot spune că-l foloseam din moÅŸi strămoÅŸi la activităÅ£i de curaÅ£are piele (haine, pantofi) sau plastice cum a făcut Midnight.

Folositi cu încredere!!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu uitati ca Laptele Doina este o CREMA hidratanta, intr-adevar rezultatul este spectaculos, dar sa nu uitati ca totusi este o crema-----in timp se va imbacsi cu praf (se lipeste)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi nu se lasă niciodată pe suprafaÅ£a curăÅ£ată în exces, insistând până la absorbÅ£ia sau ÅŸtergerea total pe suprafeÅ£ele care nu sunt absorbante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now