Sign in to follow this  
Followers 0
VOLVO16

NAVIGATIE VOLVO ROMANIA

15 posts in this topic

avind in vedere cautarea "disperata" a mai multor membri a DVD de navigatie pt ROMANIA am sa incerc sa il caut pe torrente-le unde sunt membru (eventual sa fac un request). am nevoie de o poza a dvd-ului original(parca s-a laudat cineva pe forum ca are original :D) cit mai buna de pe care sa se poata citi informatiile inscriptionate pe el. daca a fost crack-uit il vom avea si noi :thumright: O INTREBARE . exista harti pt. ROMANIA incluse in navigatia VOLVO? am hartile de la NAVIGON si NAVTEQ dar nu cred ca merg adaptate.

dati-va cu parerea si cu o poza a DVD-ului original.  :clock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu si este destul de slaba pt Ro, doar orasele mari sunt foarte bine detaliate, restul inexistent. Asa cum le-am spus si celor interesati, copii la DVD se pot face si bineinteles da mai departe, numai ca nu a vrut nimeni, merge in varianta mea doar pe S80 din 2007, V70 din 2007 si XC70 din 2008. Daca sunt doritori............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu si este destul de slaba pt Ro, doar orasele mari sunt foarte bine detaliate, restul inexistent. Asa cum le-am spus si celor interesati, copii la DVD se pot face si bineinteles da mai departe, numai ca nu a vrut nimeni, merge in varianta mea doar pe S80 din 2007, V70 din 2007 si XC70 din 2008. Daca sunt doritori............

am crezut ca DVD-ul original cu navigatia are ceva protectie si nu se poate copia. m-am oferit sa fac rost de el pt.cei care nu sunt familiarizati cu descarcarea de pe torrente , dar daca exista solutia (@Maurice)  :D cu atit mai bine  :hello2::headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice, ma intereseaza si pe mine unul. Sunt curios daca merge pe S40-2005. In felul asta poate nu mai tin navigatia pe post de bibelou ;). Cum facem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare...

ma intereseaza si pe mine DVD-urile de navigatie pentru S80 modelul 2007 - in care este inclusa si Romania.

din cate vazut pe http://www.volvocars.com/intl/salesandservices/maintenance/RTI/Pages/RTI_2007q2_MMM2.aspx

este codul DVD-ului. - "Part number: 31260079" - asta pentru cautare pe torente ;)

daca poate cineva sa mi le dea si mie, il rog sa ma contacteze pe Lucianpostelnicu@yahoo.com

Merci si numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

a cumparat tatal meu un volvo s80 din 2008 din germania si are navigatie inclusiv romania

ce ma intereseaza pe mine este daca se poate instala ceva sau schimba cd-ul ca sa aiba in limba romana navigatia

si mai vreau sa intreb cunm actualizez harta... adica la anu de unde iau o harta mai noua de exemplu

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam lamurit intre timp la reprezentanta

nu se poate schimba lmba iar harta care este pe el e ultima versiune

asa e ea cu romania incompleta si nici alta cica nu va aparea in curand

Share this post


Link to post
Share on other sites

are cineva sau stie pe undeva un soft navigatie pentru volvo S40 cu sistem HU-1205, ca de bibelou il tin si eu. ???

multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut şi ţie şi bine ai venit pe forum.

Vezi un pic aici cum stau treburile. :bgsok:

PS: vezi de profilu' ăla  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MulÅ£umim frumos, Matiz, dar pe noi ne doare mai tare că nu există harta cu România pentru majoritatea covârÅŸitoare a modelelor de RTI de la noi.

Ce e acolo e "pe toate gardurile", la preÅ£uri foarte diferite, de la gratuit până la sute de euro.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar merge resoftata navigatia HU 1205 de pe volvo s 40 2002?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0