Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest volvigi

Vând/schimb Volvo s60 varianta Summum

18 posts in this topic

Urmare a unor discuÅ£ii în familie referitor la mărimea ÅŸi mai ales puterea autoturismului (mai exact frica unor persoane din familie de a conduce modelul din titlu), s-a ajuns la un compromis de a se deÅ£ine un autoturism Volvo în familie, dar unul "mai mic". Drept care, sunt în căutare de  cumpărător pentru "ozn-ul" din dotare (a se vedea foto), de care sunt extrem de mulÅ£umit ÅŸi achiziÅ£ionarea unui s40 model nou (S.H.) cu motor 1.6 Diesel ÅŸi cu mai puÅ£ine dotări (a se vedea: piele, navigaÅ£ie, eventual pilot automat etc.). Celor interesaÅ£i, le adresez rugămintea să mă contacteze la 0745.54.222.9. APROPOS "ozn-ul" este cunoscut ÅŸi de Midnight Caller.

post-0-12877848869902_thumb.jpg

post-0-12877848872112_thumb.jpg

post-0-12877848873736_thumb.jpg

post-0-12877848875353_thumb.jpg

post-0-12877848877265_thumb.jpg

post-0-12877848879599_thumb.jpg

post-0-12877848883526_thumb.jpg

post-0-12877848886516_thumb.jpg

post-0-12877848869902_thumb.jpg

post-0-12877848872112_thumb.jpg

post-0-12877848873736_thumb.jpg

post-0-12877848875353_thumb.jpg

post-0-12877848877265_thumb.jpg

post-0-12877848879599_thumb.jpg

post-0-12877848883526_thumb.jpg

post-0-12877848886516_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! In locul tau as mai cumpara un ford k/ peugeot 107 etc pe langa OZN, pe care sa-l conduca persoana cu frica de masini puternice. Desi mie mi se pare mai usor de condus o masina mai mare si mai puternica, mai ales la drum lung - stabilitate si depasiri mai scurte 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci! Alea nu-s masini! Si apoi, ce sa fac cu 2 masini (daca variantele propuse de tine le consideri masini!), adica cu un volvo si o chestie care are 4 roti (parca!)? ;)

ideea era ca vreau sa "adorm vigilenta" - preferand o varianta mai mica, de 110 CP fata de 170 CP - sa ma pot "bucura" mai departe de un volvica de care chiar m-am "indragostit" si care, chiar este pe "gustul" meu de carcotas in ale automobilului (si credeti-ma pe cuvant ca am condus ceva marci de masinute), neavand cu acesta nici un fel de evenimente neplacute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect, nu-s masini. Dar pot fi folosite in oras cu success de catre persoana cu frica de masini mai puternice. Eu mai am un renault clio, 75 de cai cu care am si un accident f urat. Iar S60-ul meu m-a vindecat de frica de a mai merge cu masina. Eu cred ca merita sa convingi persoana in cauza ca OZN-ul e foarte prietenos si usor de condus. A incercat macar sa-l conduca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem volvo la scoala cu dubla comanda s60d5 si poate incerca nu??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai da-i si tu cativa km in goarna ca poate sperie "6666"-le ala ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa dai s60 pe s40....

trebuie muuuuuuuulta vointa sa faci asta doar pentru ca anumitor persoane le e frica de ea....

frica consta cumva in faptul ca cineva ar putea "alerga" fiara mai tare decit trebuie ?

e pacat, mare pacat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda....iti dau s40-ul meu...2002, 1.8 benzina, 122 cai, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, climatronic, computer de bord, pilot automat, incalzire in scaune, instalatie audio originala cass + cd+ magazie 6 cd, 8 airbag-uri, stergatoare faruri, jante aliaj Rial, inchidere centralizata si alarma volvo, proiectoare, oglinzi de curtoazie iluminate, pachet lumini interioare, culoare gri inchis metalizat, tapiterie textil si spatele si lateralele din piele, intr-un cuvant full option, arata si functioneaza impecabil, iar daca vrei poze iti pot trimite ca acum nu scriu de acasa. Marian 0724291578

Share this post


Link to post
Share on other sites

va multumesc tuturor pentru discutiile pe forum , am sa tin cont sa scap de 6666 (sunt 4 de 6 si nu 3 de 6)- fapt care nu impiedica "fiara" sa fie OK! pentru oferte si alte discutii , va rog doar dupa data de 28.08.2008- C O N C E D I UUUUUUU! si bine inteles ca voi trage de timp sa nu dau OZN-ul prea repede! CONCEDIU PLACUT SI VOUA VOLVISTI si VOLVISTE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUTARI VOLVISTILOR!

M-am intors din concediu si din pacate situatia referitor la masinuta a ramas neschimbata in familie. Deci trebuie una mai putin "fioroasa" (glumesc!).

Am tinut cont de recomandarile facute de prietenul presedinte de club si am "depasit" 6666, asa ca acum are 171 XXX km si recunosc ca am avut cu ea un "incident"- am schimbat o valva la una din roti pt ca in 2 sapt a pierdut ceva aer la o roata- Ha, ha, ha! pai celui care va lua monstruletu, ii "urez" numa de-astea, pt ca altfel merge brici!

Apropos, accept si schimb cu v50 diesel 1,6 (sau cum am mai spus s 40 1,6 diesel)!

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUTARI VOLVISTILOR!

M-am intors din concediu si din pacate situatia referitor la masinuta a ramas neschimbata in familie. Deci trebuie una mai putin "fioroasa" (glumesc!).

Am tinut cont de recomandarile facute de prietenul presedinte de club si am "depasit" 6666, asa ca acum are 171 XXX km si recunosc ca am avut cu ea un "incident"- am schimbat o valva la una din roti pt ca in 2 sapt a pierdut ceva aer la o roata- Ha, ha, ha! pai celui care va lua monstruletu, ii "urez" numa de-astea, pt ca altfel merge brici!

Apropos, accept si schimb cu v50 diesel 1,6 (sau cum am mai spus s 40 1,6 diesel)!

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau un schimb cu un V40 2004 , piele 1,9 d  202 220. 000 km , carte service , tot ce am pus pe el din august 2007 doar in service ul autorizat din oradea . Eventual ofer si factura .

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! din "pacate" am "pierdut" acel S40 1.6 D, pentru care ma grabeam sincer sa fiu sa VAND  "OZN-ul". in continuare caut varianta VOLVO S40 sau V50 1.6D, dar de ce nu, as putea sa vad si varianta propusa de tine care este.... BASIC, KINETIC, MOMMENTUM, SUMMUM...?, POZE?

MULTUMESC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

V40-ul meu e postat aici pe site, la sectiunea de oferte (vanzari/cumparari), unde am postat si poze cu masina. Asadar, daca vrei sa o vezi si sa ii vezi dotarile, citeste anuntul meu de la acea rubrica!...

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Am un volvo S40 din 2000 care iti lasa gura apa .are doar 136 CP,negru perlat cu auriu, geamuri fumurii spate, genti ALUTEC, suspensii sport,cotiera 133.000 km aprox. unic proprietar in Romania , am facut 5000 km in tara cu el.Carte tehnica cu reviziile la zi in Germania.ma poti contacta la usermin@gmail.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites