iulirx

VACANTE CU MASINA ? DA, DE CE NU !?

6 posts in this topic

de curind , ma minca dorul de a citi ceva interesant. tot cautind prin biblioteca mi-am gasit buletinul si, l-am citit.

asa am aflat ca de fapt io sint casatorit si am si 2 copii.

dupa ce mi-am raspuns intrebarii logice: ce dracu' o fi fost in capul meu atunci - cu raspunsul ,la fel de logic,hormoni-am ajuns la concluzia ca-mi prisosesc citeva mii de eurasi. si ,cum ce-i mult nu-i bun, am decis singur,io in intimitatea mea, ca trebuie sa le arat cine e capul familiei! deci am intrebat-o pe nevasta-mea daca-mi da voie sa gindesc in prezenta ei. si cum nu mi-a dat, am rugat-o sa gindeasca ea si pentru mine si a zis : EXCURSIE CU MASINA !

deci, cu convingerea ca exact asta vroiam si io sa spun (ce le nimeresc femeile, dom'le!),rog auditoriul sa ma povatuiasca : cum e sa te duci la greci cu masina si familia ?

stie cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar plec joi spre Grecia cu masina (14 zile). Evit Bulgaria si ca atare voi dormi prima noapte la Orsova - o pensiune draguta pe net dar nu stiu cum e in realitate. Apoi Serbia (de la Nis am autostrada) apoi Macedonia - autostrada, Grecia - autostrada.

Sint prieteni forumisti care prefera Bulgaria ( e mai aproape din Bucuresti spre Grecia).

Totul depinde de alegerea ta.

Eu am mai fost pe traseaul asta si e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am ales excursie cu  masina , pe 30 august am starul catre Antalya .....1800 Km ....imi ploua in gura  ;D

Si ...chiar nu itneleg de ce toata lumea fuge de bulgaria ....am cativa prieteni care foarte de curand s-au intors din turcia , evident prin bulgaria , si au fost foarte multumiti de drum , exceptia fiind latimea drumului .

Nu zic ca nu se intampla belele ....dar daca respecti anumite "reguli" nu cred ca ar fi probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu cu maÅŸina?

am planificat la începutul lui august o săptămână în CroaÅ£ia, iar traseul de întoarcere prin Slovenia ÅŸi Austria.

Ce ziceţi, merge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe 1 sept voi experimenta Bulgaria,sa vedem ce iese. Nu ca n-am mai fost,dar niciodata cu masina personala,in rest cred ca cunosc Varna la fel de bine ca Pitestiul(resedinta mea de judet)va spun cand ma intorc impresiile,etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai am venit din Stuttgart dintr-un concediu bine meritat! In Germania pe Autobahn, e foarte aglomerat perioada aceasta (am stat 3 ore in Stau). In Austria traficul e mai lejer un pic, iar in Ungaria sa tot alergi pe autostrada. Nu uitati de vinieta de autostrada din Ungaria si Austria!!!

Concediu placut tuturor!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now