Sign in to follow this  
Followers 0
Guest radu baboi

Salut

5 posts in this topic

Buna ziua ma numesc Radu Baboi sunt din Bucuresti si sunt pe cale de a-mi cumpara un Volvo 460.

Astfel chiar daca inca nu sunt posesorul unui Volvo va rog sa ma primiti si pe mine ca ucenic in cercul vostru.

Cu toate ca mi-am dorit intotdeauna un Volvo nu mi-am permis pana acum... dar iata o ocazie nesperata a aparut si sunt foarte aproape sa achizitionez unul un Volvo 460 din 1997, 150000Km de 1900cm3 benzina, grena metalizat, de la o cunostinta din Spania cu 2000 Euro. Va trebui sa-l inmatriculez. A avut un singur proprietar - seful garajului unde lucreaza cunostinta mea.

Ce ma sfatuiti credeti ca e OK?

In caz ca da cred ca o sa am mare nevoie de voi privind sfaturi de intretinere, revizii etc

Ma bucur foarte tare ca existati, hotararea de a schizitiona aceasta masina se datoreaza intr-o mare masura si voua!

Multumesc anticipat pentru sprijin.

Radu Baboi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi!  ;)

Bafta la achizitie! Asteptam poze ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit.

Mie mi se pare cam scump, tinand cont ca la noi un 460 benzina de 1,8 '96-'97 este 1300-1500 euro, neinmatriculat. Gandeste-te cat mai costa si drumul sa il aduci.

Ieri am vazut unul la Piata Chibrit (langa AGIP) cu 1300 euro si arata impecabil, si are 120000 km.

Asta este sfatul meu. mai gandeste-te si studiaza piata.

Cand iti iei masinuta te vom ajuta cu placere.

  Multa Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era motorina, cred ca era 1870cc.

Nu se merita pretul. Eu am dat la inceputul anului 3 masini 440 sin 95'-'96 la pachet (si diesel si benzina) cu 2000 Eu fara negociere. Nu prea erau Ok dar ieseai sub banii de prima inmatriculare cu reparatiile.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0